Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Yazz Ahmed - Taksim Trio

    Bursa - Balat Atatürk Ormanı Ahmet Yesevi, 16140 Nilüfer/Bursa 27 Haziran 2022 Pazartesi
    • Konser

    Yazz Ahmed - Taksim Trio 

    Tarih: 27 Haziran 2022 Pazartesi

    Mekan: Balat Atatürk Ormanı

    Saat: 20:30

    Kapı Açılışı: 19.00

    Yazz Ahmed

    Başarılı trompetçi, besteci ve yapımcı, İngiliz-Bahreynli müzisyen Yazz Ahmed, La Saboteuse albümü ile The Wire dergisinden Yılın Caz Albümü ödülünü aldı ve caz dünyasında büyük ilgi gördü. Polyhymnia albümü ile Jazz FM Awards Yılın Sanatçısı ve Yılın Yaz Albümü ödülüne layık görüldü ve önümüzdeki on yılda cazın geleceğini şekillendirecek sanatçılardan biri olarak seçildi.

    Radiohead, Lee Scratch Perry, These New Puritans gibi isimlerle yaptığı işbirlikleri ile ismi geçen müzisyen, Ortadoğu'nun manevi seslerini İngiltere'nin çağdaş caz sahnesinin fütürist tadıyla harmanlıyor ve müziğini, 'Psychedelic Arabic Jazz, sarhoş edici ve zorlayıcı' olarak tanımlıyor.

    Yazz Ahmed: Trompet

    Ralph Wyld: Vibrafon

    David Manington: Bas

    Martin France: Davul

    Taksim Trio

    Enstrümanlarına tutkun Hüsnü Şenlendirici, İsmail Tunçbilek ve Aytaç Doğan, Taksim Trio projeleriyle 7. Nilüfer Caz Festivali kapsamında, Balat Atatürk Ormanı’nda müzikseverlerle buluşuyor.

    Grubun adını taşıyan ilk albümleri, 2007’de Doublemoon etiketiyle yayımlandı. 2007’de, dünya müziğinin en önemli fuarı WOMEX’te dakikalarca ayakta alkışlandılar. Ertesi yıl Londra Caz Festivali kapsamında Queen Elizabeth Hall sahnesine çıktılar. 2013’te yayımlanan ikinci albümde özgün bestelerin yanı sıra Orhan Gencebay, Zülfü Livaneli ve Şükrü Tunar’ın parçalarına yer verdiler. Üçüncü albüm ‘Ahi’ ise 2016’da yayımlandı. Salon’da verdikleri bütün konserleri dolup taşan grup, müzikal zenginlikleriyle dünya müziğinde son yılların en dikkat çekici gruplarından biri sayılıyor.

    Hüsnü Şenlendirici: Klarnet

    İsmail Tunçbilek: Bağlama

    Aytaç Doğan: Kanun

     

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    Bursa - Balat Atatürk Ormanı

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    - Balat Atatürk Ormanı'nda gerçekleşecek olan etkinliklerde 18 yaş sınırı vardır. 18 Yaş altı bireylerin festivale katılımı veli / vasisi ile mümkündür.
    - Konser alanında oturma düzeni yoktur, kamp sandalyesi ile giriş yapabilirsiniz.
    -  Festivalde etkinlik boyunca video, fotoğraf, ses ve/veya her türlü işitsel-görsel kayıtlar alınacaktır. Festival seyircileri, etkinliğe katılım göstererek, festival alanında toplanacak fotoğraf, video, ses ve/veya her türlü işitsel-görsel materyallerin kullanımına izin verdiklerini kabul ederler.
     

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü