-

Bel Canto

İstanbul - AKM Çok Amaçlı Salon Gümüşsuyu Mahallesi Mete Caddesi No:2 Beyoğlu/İSTANBUL 24 Ocak 2022 Pazartesi
  • Atölye

Bel Canto

İtalyancada güzel şarkı söyleme anlamına gelen Bel Canto, 17. yüzyılda İtalya’da başlayıp 19.yüzyılın başlarında doruk noktasına ulaşan, güzel bir renk, akıcı bir anlatım, şekilli cümle anlayışı ve güçlü bir teknik gerektiren bir şarkı söyleme sanatı ve tekniğidir.

Rossini, Bellini, Donizetti gibi romantik besteciler, “güzel şarkı söyleme” sanatının altın çağını yapıtlarıyla kanıtlama çabasını sergilemiş ve 1830’lardan itibaren gelişmeye başlayan bu sanatı en güzel örnekleyen besteciler olmuşlardır.

24 Ocak 2022 Pazartesi günü saat 18:00’da İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistleri bu üç Bel Canto ustasının eserlerinden oluşan seçkin bir repertuvar ile Atatürk Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salon’da sanatseverlerle buluşuyor.

Solistler:
Nejat Işık BELEN
Sezin DÜZCİ
Emre GÜNGÖR
Ayçin SÜRÜCÜER
Ufuk TOKER
Evren Işık YASEMİN
Piyanist:
Yuliya BAPOVA

Program
G.Rossını: Guglielmo Tell
Guglielmo Tell “Resta İmmobile”
N.Işık Belen
G.Donızettı: Anna Bolena
Anna Bolena “Piangete Voi?...Al Dolce Guidami… Coppia İniqua”
Sezin Düzci
G.Donızettı: Lucia Di Lammermoor Lucia “Regnava Nel Silenzio… Quando Rapito İn Estasi”
Evren Işık Yasemin
G.Donızettı: Roberto Devereux Roberto Devereux “Ed Ancor La Tremenda Porta…”
Ufuk Toker
G.Donızettı: La Favorita
Leonora “O Mio Fernando!”
Ayçin Sürücüer
V.Bellını: La Sonnambula
Il Conte Rodolfo “Vi Ravviso, O Luoghi Ameni” Emre Güngör
G.Rossını: L'ıtaliana İn Algeri Lindoro, Mustafà, Taddeo “Pappataci! Che Mai Sento”
Ufuk Toker, N.Işık Belen, Emre Güngör
V.Bellını: I Capuleti E İ Montecchi
Romeo “Se Romeo T’uccise Un Figlio....” Ayçin Sürücüer
V.Bellını: La Sonnambula
Amina “Ah! Non Credea Mirarti…Ah! Non Giunge”
Evren Işık Yasemin
V.Bellını: I Puritani Riccardo, Giorgio “Suoni La Tromba, E İntrepido”
N.Işık Belen, Emre Güngör
Piyano: Yuliya Bapova

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
İstanbul Avrupa - AKM Çok Amaçlı Salon

AKM ETKİNLİK NOTLARI

Bilgi: Etkinlik seansları bir ay önce aynı tarihte satışa açılmaktadır.

İade ve Değişiklik

Satın alınan biletler, etkinliğin iptali veya tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez veya iade edilemez.

AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

Sağlığınız İçin

T.C. İçişleri Bakanlığı'nın 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunluluğu" konulu genelgesi uyarınca koronavirüs salgınının son dönem seyri ve toplum sağlığına olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığına karar verilmiştir.
İzleyiciler etkinliklere Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bilgilerini göstererek giriş yapabilirler. Tüm kontroller etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden yapılacaktır. HES kodunun gerekli bilgileri gösterebilmesi için izleyicilerin HES mobil uygulamasının güncel sürümünü indirerek “HES Kod Ayarları” bölümünde bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarını görüntülenmesine izin vermeleri gerekmektedir. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.
Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur. Maskesini çıkardığı tespit edilenler uyarılacak, uyarıları dikkate almayanlar alanın dışına alınacaktır.
İzleyicilere, girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak, 37,5 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde seyirci mekânlara alınmayarak bir sağlık kuruluşuna başvurması için uyarılacaktır.

Etkinlik Süresince

Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

Mekân Kuralları

Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü