-

Çingene Baron

Çingene Baron

Ailesinden kalan toprakları geri almak için Temeşvar yakınlarındaki Macar köyüne geri dönen Sandor Barinkay, topraklarının domuz tüccarı Zsupán tarafından işgal edildiğini öğrenir.
Barinkay topraklarını geri almak için Zsupán'ın kızı Arsena'ya talip olur ancak Arsena Ottokar’ı sevmektedir. Arsena, evleneceği kişinin baron olması şartını koşarak Barinkay'ı reddeder. 
Çingene kadın Czipra, köye dönen çingenelere Barinkay'ı tanıtır. Onun köyün ve kalenin gerçek sahibi olduğunu açıklar. Çingeneler Barinkay'ı saygıyla selamlarlar ve voyvodalarına sadakatlerini bildirirler. Barinkay artık Çingene Baron’dur. 
Güzel çingene kızı Saffi’den çok etkilenen Barinkay, Arsena ile evlenmekten vazgeçtiğini, Saffi ile evleneceğini açıklar. Çingeneler bu seçimden dolayı gururlanırlarken Zsupán ile Arsena bunu kendilerine hakaret olarak kabul ederler. Krallık Komiseri Carnero ise bu evlilik fikrinin örf ve âdetlere ters düştüğünü, toprak sahibi birinin yersiz yurtsuz bir çingene ile evlenmesinin imkânsız olduğunu söyler. 

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü