-

Don Pasquale (Son Temsil)

  • Komik Opera

Don Pasquale

Son Temsildir.

Etkinlik Süresi: 2 Perde

 

Yaşlı ve zengin bir bekâr olan Don Pasquale, doktoru ve yakın dostu Malatesta'yı evlenebileceği bir kız bulmakla görevlendirmiş, sonunda Doktor Malatesta mutlu haberi getirmiştir. Sofronia adındaki bu kız her açıdan Don Pasquale'ye uygundur. Güzellik ve namus simgesi bu kız doktorun da kız kardeşidir. Malatesta’nın hazırladığı oyundan habersiz olan Don Pasquale sevinç içindedir.  

Don Pasquale yeğeni Ernesto'nun Norina'yla ilişkisini onaylamamaktadır. Yeğenini Norina'dan vazgeçiremeyeceğini anlayan Don Pasquale, kendi evlilik haberini açıklayarak Ernesto'yu evinden kovar. Norina, ziyaretine gelen Doktor Malatesta'ya Ernesto’dan gelen mektubu gösterir. Ernesto, sevgilisi Norina’ya Roma'dan ayrılmak üzere olduğunu yazmıştır. 
Mektubu okuyan Malatesta, hazırladığı entrikayı açıklar. Aslında kız kardeşini Don Pasquale ile evlendirecek değildir. Norina'yı kardeşi Sofronia olarak tanıtacak ve sahte bir nikâh kıyılmasını sağlayacaktır. Sonrasında her şey, güzel ve kurnaz Norina’nın ellerindedir. Don Pasquale’ye türlü eziyetler yaparak onu evlendiğine bin pişman edecektir.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü