Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Beyoğlu Kültür Yolu Festivali - Donkişot

    Beyoğlu Kültür Yolu Festivali - Donkişot

    İstanbul - Türk Telekom Opera Salonu 30 Mayıs Pazartesi - 01 Haziran 2022 Çarşamba
    • Bale

    Beyoğlu Kültür Yolu Festivali - Donkişot

    Yel Değirmenleriyle Savaşan Bir Şövalye ‘’Don Kişot’’

    İstanbul Devlet Opera Ve Balesi, Miguel De Cervantes’in Aynı İsmi Taşıyan Romanından Seçilmiş Bazı Bölümlerden Esinlenilerek Bale Sahnesine Taşınan Don Kişot Balesini, ‘’Beyoğlu Kültür Yolu Projesi’’  Kapsamında Akm Opera Sahnesinin Muhteşem Atmosferinde; 30 Mayıs Ve 1 Haziran’ Da Gerçekleştireceği Temsillerle Yeniden Seyircisi İle Buluşturuyor.

    Ludwig Minkus’un Bestesiyle Marius Petipa Tarafından İlk Kez 1869 Yılında Moskova’da Bolşoy İmparatorluk Tiyatrosu’nda Sahnelenen Eser, Müziklerindeki Melodi Zenginliği, İspanyol Kültürünün Renkli Ve Heyecan Verici Etkisinin Uyumlu Birlikteliği İle Klasik Bale Dünyasının En Pırıltılı Ve İhtişamlı Eserlerinden Biridir.

    Yüksek Seviyedeki Bale Tekniğiyle Dünyaca Ünlü Toplulukların Repertuvarlarında Değişmez Bir Yeri Olan Don Kişot’u Ayşem Sunal Savaşkurt Sahneye Koyuyor.

    L. Mınkus

    Don Kişot 

    Bale / 2 Perde

    Koreograf: M. Petıpa

    Sahneye Koyan Ve Düzenleyen: Ayşem Sunal Savaşkurt

    Orkestra Şefi: Roberto Gıanola

    Dekor Tasarımı: İsmail Dede

    Kostüm Tasarımı: Gizem Betil

    Işık Tasarımı: Önder Arık

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    İstanbul Avrupa - Türk Telekom Opera Salonu

    AKM ETKINLIK NOTLARI

    Iade ve Degisiklik

    Satin alinan biletler, etkinligin iptali veya tarih degisikligi olmasi durumu disinda degistirilemez veya iade edilemez.

    AKM’de gerçeklesecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satin alan herkes bu kurallara uymayi ve yaptirimlari kabul etmis sayilir.
    Ögrenci bileti, ögrenci kimligi ile geçerlidir. Ögrenci kimliginin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmedigi kisileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanina almama hakkina sahiptir.

    Sagliginiz Için

    T.C. Içisleri Bakanligi'nin 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunlulugu" konulu genelgesi uyarinca koronavirüs salgininin son dönem seyri ve toplum sagligina olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katilmadan önce PCR testi ile tarama yapilmasina gerek olmadigina karar verilmistir.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasinda kamera, fotograf makinesi, cep telefonu vb. kayit cihazlariyla kayit yapilmasi yasaktir. Kayit cihazlari mekânlara alinmayacaktir.

    Tüm etkinlik 7 yas ve üstü katilimcilar için uygundur.
    Etkinlik basladiktan sonra salona seyirci alinmayacaktir.

    Mekân Kurallari

    Etkinlik baslangiç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinligin kapisinda olacak sekilde hazir olunmasi gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarinda degisiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarina en yakin yeri temin edecek bir oturma plani hazirlayacaktir. Satin alinan biletler, mekân degisikligi nedeniyle iade edilmez.
    Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uymasi zorunludur. Etkinlik boyunca yer degisikligi yapilamaz.
    Mekânlarda belirtilen alanlar disindaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü