Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Hamlet - Mersin DOB / 19. Uluslararası Bodrum Bale Festivali

    • Bale

    Hamlet - Mersin DOB / 19. Uluslararası Bodrum Bale Festivali

    Mersin Devlet Opera ve Balesi- BALE

    Müzik: Revaz GABİCHVADZE

    Koreografi: Nugzar MAGALASHVİLİ 

    Libretto: William SHAKESPEARE’nin aynı adlı eserinden hareketle

    Medeia MAGALASHVİLİ

    Sahneye Koyan: Serbülent BİÇER, Ender ÜÇDEMIR, Ayşe Özlem ŞENORMANLILAR

    Dekor Tasarım: Savaş CAMGÖZ   

    Kostüm Tasarım: Sevtaç DEMİRER     

    Işık Tasarım: Tarı DENİZ

    Hamlet: B. Serkan CEBECİ, Y. Ozan DEMİRBAŞ  

    Claudius: Tugay AK

    Laertes: Niyazi CİNGÖZ

    Ophelia : Tutku B. TÜMEN, Yukiko ITO 

    Gertrude: Özlem ŞENORMANLILAR, Risa OCHIAI

    Polonius: Görkem CENGİZ 

    Mezarcı: Tolga ERGEN

    Hayalet Baba: Miray BOYACIOĞLU  

    William Shakespeare'in ölümsüz eserlerinden "Hamlet" tragedyasının bale uyarlaması, Revaz Gabichvadze'nin müziğiyle Mersin Devlet Opera ve Balesi tarafından sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. 

    İki perdelik "Hamlet " balesinin konuşu şöyle; Kralın ani ölümü bütün ülkeyi yasa boğar. Hamlet ve annesi Gertrude, kralın cenaze törenine katılırlar. Kralın ölümünden fazla zaman geçmeden Gertrude kralın kardeşi Claudius' la evlenir. Hamlet tüm olan biteni şaşkınlıkla izlemektedir. Saray görevlilerinden aile dostu Polonius'un kızı Ophelia ile Hamlet birbirlerine ilgi duyarlar. Bunu fark eden Gertrude, Claudius ve Polonius gençlerin bu duygularını kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaya çalışırlar. Gece yarısı Hamlet, kendisi ile baş başa kaldığında birden bire karşısında babasının hayaleti belirir. Babası Hamlet’e, kardeşi ve karısının ihanetine kurban gittiğini söyler. Hamlet duydukları karşısında yıkılır. Hamlet' in, Cladius, Gertrude ve Ophelia üçgeniyle yüzleşme zamanı gelmiştir. 

    • Illere göre etkinliklerin satisa çikma tarih ve saatleri; Istanbul, Izmir, Mersin, Antalya, Samsun: Internet gisemizde, aylik opera ve bale programinin belirlenmesi halinde temsil tarihinden 30 gün önce satisa sunulmaktadir.
    • Ankara Internet gisemizde, aylik opera ve bale programinin belirlenmesi halinde temsil tarihinden 15 gün önce saat 10:30'da satisa sunulmaktadir. Ekim, Kasim, Aralik ve Ocak ayina özel olarak tüm etkinlikler gise ve internette 30 gün öncesinde satisa sunulmustur.
    • Temsillerimiz ilan edilen tarih ve saatte baslar. Seansa geciken seyircilerimiz ilk perdeyi izleyemezler.
    • Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlügü gerektiginde temsil düzeninde ve programda degisiklik yapabilir.
    • Devlet Opera Bale etkinlikleri için kurum karari dogrultusunda 01.01.2016 tarihi itibari ile "Bilet Açiga Alma" islemi artik gerçeklesmeyecektir.
    • ÜYELIK girisi yapilarak satin alinan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan IPTAL ET kismindan yapilabilir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir. 
    • ÜYELIK girisi yapilmadan satin alinan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir.
    • 7 yasindan küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri disindaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.
    • Bakanligimiz ve bagli kuruluslarinda çalisan personel ve çocuklari ile emekliler ve ögrenciler temsillerimizde giseden kimlik ibraz etmek sartiyla indirim uygulanan yerlerden %30 indirim uygulanabilir.
    • Gaziler, sehit ve gazilerin dul ve yetimleri, engelliler ile "65 yasini doldurmus, Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz T.C. Vatandaslarina Aylik Baglanmasi Hakkinda 2022 sayili Kanun" kapsamindaki kisiler giseden yer numarasi almak kaydi ile temsilleri ücretsiz izleyebilirler. Bilgilerinize sunariz.
     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü