Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Hüsn-ü Aşk’a Dair İDOB

    • MDT

    Hüsn-ü Aşk’a Dair İDOB

    Beyhan Murphy’nin Hüsn-ü Aşk’a Dair adlı eseri, Divan Edebiyatı şaheserlerinden Şeyh Galib'in Hüsn-ü Aşk'ının; olağandışı, içsel ve fantastik bir macera üzerine kurulu modern bir dans drama şeklinde sahneye yansımasıdır.

    Kubilay Tunçer tarafından ele alınarak tümüyle çağdaş bir şiir hâline getirilen Hüsn-ü Aşk’a Dair, dünya prömiyerini İstanbul AKM’de Devlet Opera ve Balesi’nin klasik bale topluluğu için yapmış; ardından 2013 yılında MDTistanbul için modernize edilerek ikinci kez sahneye konmuştur. 2022’de tek perdeye indirilerek, yeni bir kast ile AKM’de tekrardan İstanbul izleyicisi ile buluşacak.

    Özgün müziği Rahman Altın’a, özel tasarlanmış kostümlerin Ayşegül Alev’e ait olduğu eser, Şeyh Galib'in 18. yüzyılda yazdığı 'Hüsn-ü Aşk' adlı mesnevisinin 'güzellik' ve 'aşk' kavramlarıyla ve semboller ile bezenmiş şiir formatında bir masal, bir yolculuktur. Hüsn-ü Aşk’a Dair, Saraybosna Kış Festivali (2008) ve Frankfurt Kitap Fuarında (2007) sahnelenmiştir.

    Reji ve Koreografi: Beyhan Murphy
    Özgün Şiir Kurgusu: Kubilay Tunçer
    Müzik: Rahman Altın
    Kostüm: Ayşegül Alev
    Sahne Konsept: Beyhan Murphy-MDTistanbul
    Sahne Tasarım Uygulama: Ferhat Birden
    Görseller: Şafak Uysal-Doğuş Bitecik
    Işık: Taner Aydın-Beyhan Murphy

    Çalıştırıcılar: Deniz Keskin, Arkın Zirek, Seçil Yenigün, Canberk Yıldız, Alper Marangoz

    AKM ETKİNLİK NOTLARI

    Bilgi: Etkinlik seansları bir ay önce aynı tarihte satışa açılmaktadır.

    İade ve Değişiklik

    ÜYELIK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan İPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir. 
    ÜYELIK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com  adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış  biletler için geçerlidir.

    AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
    Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

    Sağlığınız İçin

    T.C. İçişleri Bakanlığı'nın 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunluluğu" konulu genelgesi uyarınca koronavirüs salgınının son dönem seyri ve toplum sağlığına olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığına karar verilmiştir.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

    Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
    Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

    Mekân Kuralları

    Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
    Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
    Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü