-

Şehir Orman İstanbul DOB ( MDT İstanbul)

İstanbul - AKM Tiyatro Salonu 28 Kasım 2021 Pazar
  • Modern Dans

Şehir Orman İstanbul DOB ( MDT İstanbul)

7’den 70’e hitap eden Şehir-Orman, bu sezon hem AKM de hem Fulya Sanat’ta (SSKSM) sahne alacak. Şehir-Orman; koreograf Beyhan Murphy tarafından, herkesin yakından tanıdığı Orman Kitabı (Jungle Book) adlı kitabın özgün bir eser hâline getirilmiş ve sahneye uyarlanmış halidir. Modern dans-drama olarak tasarlanan eserde; bir gencin şehir günlüğü ile beraber, toplumu yakından ilgilendiren gençlik ve çevre sorunlarına hem eğlenceli hem de düşündürücü bir bakış açısıyla yaklaşılıyor.

Eserin müzikleri; dünyaca ünlü çağdaş bestecimiz Rahman Altın’a ait. Profesyonel haberciler Mirgün Cabas ve Çiğdem Anad tarafından Şehir-Orman TV kanalından sahneye aktarılan haberler ve Athena ile MaNga'nın oyuna hediye ettikleri birer parça; Jungle Book'taki kıymetli bilgilerin, Şehir-Orman'da güncel hâle dönüşmesine yardımcı oluyor.

Aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olan Şehir-Orman’da, çağdaş sanat ve popüler kültür aracılığıyla eğitim, çevre, ormanlar ve nesli tükenmekte olan canlılarla ilgili verilere dikkat çekilerek, genç nesilde duyarlılığın uyandırılması hedefleniyor. Şehir-Orman’a, şimdiye kadar Sokak Çocukları Derneği, Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Çekül Vakfı, Çevko, Amatem gibi sivil toplum kuruluşları da destek vermiştir ve eser 2002’de Yapı Kredi’nin sponsorluğunda hayata geçmiştir.

Ormanın video prodüksiyon, şehrin ise sahnede canlandırıldığı bir multi-medya formatında geçen eserin kahramanı Mogli, 14 yaşında şehirde yaşam savaşı veren bir gençtir. Okulda edebiyat dersi ödevi olarak verilen ‘Jungle Book’ kitabını okumaya başlamasıyla gerçek dünya ve hayal dünyası arasında bir yolculuğa çıkar. Kitaptaki hayvan karakterlerini, kendi hayatında karşılaştığı insanlarda ve durumlarda yaşamaya başlar. Kitaptaki hikâyenin izdüşümünü şehirdeki hayatında görmeye başlar.

Beyhan Murphy, Kurgu (Libretto) ve Koreografi
Rudyard Kipling, Edebi Metin
Rahman Altın, Müzik
Athena, MaNga, Ek Müzik
Tuncay Kalyon, Dekor Tasarım
Serdar Başbuğ, Kostüm
Kerem Çetinel, Işık Tasarım
Alpaslan Karaduman, Libretto Danışmanı

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu Projesi Sanatçıları

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
İstanbul Avrupa - AKM Tiyatro Salonu

AKM ETKİNLİK NOTLARI

İade ve Değişiklik

Satın alınan biletler, etkinliğin iptali veya tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez veya iade edilemez.

AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

Sağlığınız İçin

İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli “PCR Zorunluluğu” konulu genelgesi uyarınca aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerin konser, sinema ve tiyatro gibi toplu olarak bulunulan faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi gösterme zorunluluğu getirilmiştir.

Aşılarını tamamlamış veya hastalığı geçirmiş izleyiciler etkinliklere Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bilgilerini göstererek giriş yapabilirler. Tüm kontroller etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden yapılacaktır. HES kodunun gerekli bilgileri gösterebilmesi için izleyicilerin HES mobil uygulamasının güncel sürümünü indirerek “HES Kod Ayarları” bölümünde bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarını paylaşıma açmaları gerekmektedir. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.
Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur. Maskesini çıkardığı tespit edilenler uyarılacak, uyarıları dikkate almayanlar alanın dışına alınacaktır.
İzleyicilere, girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak, 37,5 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde seyirci mekânlara alınmayarak bir sağlık kuruluşuna başvurması için uyarılacaktır.

Etkinlik Süresince

Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

Mekân Kuralları

Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü