Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Şehir Orman (City-Jungle) İstanbul DOB ( MDT İstanbul)

    • Modern Dans

    Şehir Orman İstanbul DOB ( MDT İstanbul)

    7’den 70’e hitap eden Şehir-Orman, bu sezon hem AKM de hem Fulya Sanat’ta (SSKSM) sahne alacak. Şehir-Orman; koreograf Beyhan Murphy tarafından, herkesin yakından tanıdığı Orman Kitabı (Jungle Book) adlı kitabın özgün bir eser hâline getirilmiş ve sahneye uyarlanmış halidir. Modern dans-drama olarak tasarlanan eserde; bir gencin şehir günlüğü ile beraber, toplumu yakından ilgilendiren gençlik ve çevre sorunlarına hem eğlenceli hem de düşündürücü bir bakış açısıyla yaklaşılıyor.

    Eserin müzikleri; dünyaca ünlü çağdaş bestecimiz Rahman Altın’a ait. Profesyonel haberciler Mirgün Cabas ve Çiğdem Anad tarafından Şehir-Orman TV kanalından sahneye aktarılan haberler ve Athena ile MaNga'nın oyuna hediye ettikleri birer parça; Jungle Book'taki kıymetli bilgilerin, Şehir-Orman'da güncel hâle dönüşmesine yardımcı oluyor.

    Aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olan Şehir-Orman’da, çağdaş sanat ve popüler kültür aracılığıyla eğitim, çevre, ormanlar ve nesli tükenmekte olan canlılarla ilgili verilere dikkat çekilerek, genç nesilde duyarlılığın uyandırılması hedefleniyor. Şehir-Orman’a, şimdiye kadar Sokak Çocukları Derneği, Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Çekül Vakfı, Çevko, Amatem gibi sivil toplum kuruluşları da destek vermiştir ve eser 2002’de Yapı Kredi’nin sponsorluğunda hayata geçmiştir.

    Ormanın video prodüksiyon, şehrin ise sahnede canlandırıldığı bir multi-medya formatında geçen eserin kahramanı Mogli, 14 yaşında şehirde yaşam savaşı veren bir gençtir. Okulda edebiyat dersi ödevi olarak verilen ‘Jungle Book’ kitabını okumaya başlamasıyla gerçek dünya ve hayal dünyası arasında bir yolculuğa çıkar. Kitaptaki hayvan karakterlerini, kendi hayatında karşılaştığı insanlarda ve durumlarda yaşamaya başlar. Kitaptaki hikâyenin izdüşümünü şehirdeki hayatında görmeye başlar.

    Beyhan Murphy, Kurgu (Libretto) ve Koreografi
    Rudyard Kipling, Edebi Metin
    Rahman Altın, Müzik
    Athena, MaNga, Ek Müzik
    Tuncay Kalyon, Dekor Tasarım
    Serdar Başbuğ, Kostüm
    Kerem Çetinel, Işık Tasarım
    Alpaslan Karaduman, Libretto Danışmanı

    İstanbul Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu Projesi Sanatçıları

    • Illere göre etkinliklerin satisa çikma tarih ve saatleri; Istanbul, Izmir, Mersin, Antalya, Samsun: Internet gisemizde, aylik opera ve bale programinin belirlenmesi halinde temsil tarihinden 30 gün önce satisa sunulmaktadir.
    • Ankara Internet gisemizde, aylik opera ve bale programinin belirlenmesi halinde temsil tarihinden 15 gün önce saat 10:30'da satisa sunulmaktadir. Ekim, Kasim, Aralik ve Ocak ayina özel olarak tüm etkinlikler gise ve internette 30 gün öncesinde satisa sunulmustur.
    • Temsillerimiz ilan edilen tarih ve saatte baslar. Seansa geciken seyircilerimiz ilk perdeyi izleyemezler.
    • Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlügü gerektiginde temsil düzeninde ve programda degisiklik yapabilir.
    • Devlet Opera Bale etkinlikleri için kurum karari dogrultusunda 01.01.2016 tarihi itibari ile "Bilet Açiga Alma" islemi artik gerçeklesmeyecektir.
    • ÜYELIK girisi yapilarak satin alinan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan IPTAL ET kismindan yapilabilir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir. 
    • ÜYELIK girisi yapilmadan satin alinan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir.
    • 7 yasindan küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri disindaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.
    • Bakanligimiz ve bagli kuruluslarinda çalisan personel ve çocuklari ile emekliler ve ögrenciler temsillerimizde giseden kimlik ibraz etmek sartiyla indirim uygulanan yerlerden %30 indirim uygulanabilir.
    • Gaziler, sehit ve gazilerin dul ve yetimleri, engelliler ile "65 yasini doldurmus, Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz T.C. Vatandaslarina Aylik Baglanmasi Hakkinda 2022 sayili Kanun" kapsamindaki kisiler giseden yer numarasi almak kaydi ile temsilleri ücretsiz izleyebilirler. Bilgilerinize sunariz.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü