Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Sinan İstanbul DOB

    Sinan İstanbul DOB

    • Opera

    Sinan İstanbul DOB

    Uzun bir aradan sonra Atatürk Kültür Merkezi’ne dönüyoruz. Yeniden sanatseverlerle dolup taşacağımız günlerin heyecanıyla, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla ortaya çıkarılan, geçmişimizin gurur kaynaklarından biri olan Mimar Sinan’ı konu alan “Sinan” Operası ile perdelerimizi açıyoruz. 29 Ekim’de dünya prömiyerini gerçekleştirecek olan Sinan Operası, 30 Ekim’de değerli sanatseverlerle buluşacak.

    Eserin librettosunu; Halit Refiğ’in “Koca Sinan” adlı eserinden yola çıkarak Bertan Rona kaleme aldı. Eserin müziği ise ülkemizin önde gelen bestecilerinden Hasan Uçarsu’ya ait. Eserin yaratıcı kadrosu, ülkemizin en önde gelen şeflerinden Gürer AYKAL’a, rejisi bir Türkiye hayranı olan İtalyan rejisör Vincenzo Grisostomi Travaglini ve yönetmen danışmanı Ravivaddhana Monipong Sisowath’a, Türkiye’de çok başarılı ışık tasarımlarına imza atan İtalyan ışık tasarımcısı Giovanni Pirandello‘ya Türkiye’de sayısız önemli işlerin kostüm tasarımına imza atmış olan Serdar Başbuğ ve dekor tasarımı Zeki Sarayoğlu’na ait.

    Eserin librettosunu; Halit Refiğ’in “Koca Sinan” adlı eserinden yola çıkarak Bertan Rona kaleme aldı.
    Eserin müziği ise ülkemizin önde gelen bestecilerinden Hasan Uçarsu’ya ait.

    Eserin yaratıcı kadrosu, ülkemizin en önde gelen şeflerinden Gürer AYKAL’a, rejisi bir Türkiye hayranı olan İtalyan rejisör Vincenzo GRISOSTOMI TRAVAGLINI ve yönetmen danışmanı Ravivaddhana Monipong SISOWATH’a, Türkiye’de çok başarılı ışık tasarımlarına imza atan İtalyan ışık tasarımcısı Giovanni PIRANDELLO‘ya Türkiye’de sayısız önemli işlerin kostüm tasarımına imza atmış olan Serdar BAŞBUĞ ve dekor tasarımı Zeki SARAYOĞLU’na ait.

    Uzun bir aradan sonra Atatürk Kültür Merkezi’ne dönüyoruz. Yeniden sanatseverlerle dolup taşacağımız günlerin heyecanıyla, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla ortaya çıkarılan, geçmişimizin gurur kaynaklarından biri olan Mimar Sinan’ı konu alan “Sinan” Operası ile perdelerimizi açıyoruz. 29 Ekim’de dünya prömiyerini gerçekleştirecek olan Sinan Operası, 30 Ekim’de değerli sanatseverlerle buluşacak.

    Eserin librettosunu, Halit Refiğ’in “Koca Sinan” adlı eserinden yola çıkarak Bertan Rona kaleme aldı. Eserin müziği ise ülkemizin önde gelen bestecilerinden Hasan Uçarsu’ya ait. Eserin yaratıcıları arasında; ülkemizin en önde gelen şeflerinden Gürer AYKAL, bir Türkiye hayranı olan İtalyan rejisör Vincenzo Grisostomi TRAVAGLINI ve yönetmen danışmanı Ravivaddhana Monipong SISOWATH, Türkiye’de çok başarılı ışık tasarımlarına imza atan, İtalyan ışık tasarımcısı Giovanni PIRANDELLO, Türkiye’de sayısız önemli işlerin kostüm tasarımına imza atmış olan Serdar BAŞBUĞ ve dekor tasarımcısı Zeki SARAYOĞLU bulunmaktadır.
    Libretto: Bertan RONA
    Orkestra Şefi: Gürer AYKAL
    Sahneye Koyan: Vincenzo GRISOSTOMI TRAVAGLINI
    Yönetmen Danışmanı: Ravivaddhana Monipong SISOWATH
    Dekor Tasarımı: Zeki SARAYOĞLU
    Kostüm Tasarımı: Serdar BAŞBUĞ
    Işık Tasarımı: Giovanni PIRANDELLO
    Koro Şefi: Volkan AKKOÇ

    Mimar Sinan: Ali Murat ERENGÜL / Murat KARAHAN / Efe KIŞLALI
    Sultan Süleyman: Göktuğ ALPAŞAR / Suat ARIKAN / Tuncay KURTOĞLU
    Hürrem Sultan: Aylin ATEŞ / Nesrin GÖNÜLDAĞ
    Mihrimah Sultan: Gülbin GÜNAY / Hale SONER KEKEÇ
    Rüstem Paşa: N. Işık BELEN / Kevork TAVİTYAN
    Ebussuud Efendi: Göktuğ ALPAŞAR / Ali Haydar TAŞ / Umut TİNGÜR
    Ayas Paşa ve Sinan’ın Kalfası: Berk DALKILIÇ / Onur TURAN


    İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ ORKESTRA VE KOROSU

    AKM ETKİNLİK NOTLARI

    İade ve Değişiklik

    Satın alınan biletler, etkinliğin iptali veya tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez veya iade edilemez.

    AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
    Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

    Sağlığınız İçin

    İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli “PCR Zorunluluğu” konulu genelgesi uyarınca aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerin konser, sinema ve tiyatro gibi toplu olarak bulunulan faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi gösterme zorunluluğu getirilmiştir.

    Aşılarını tamamlamış veya hastalığı geçirmiş izleyiciler etkinliklere Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bilgilerini göstererek giriş yapabilirler. Tüm kontroller etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden yapılacaktır. HES kodunun gerekli bilgileri gösterebilmesi için izleyicilerin HES mobil uygulamasının güncel sürümünü indirerek “HES Kod Ayarları” bölümünde bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarını paylaşıma açmaları gerekmektedir. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.
    Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur. Maskesini çıkardığı tespit edilenler uyarılacak, uyarıları dikkate almayanlar alanın dışına alınacaktır.
    İzleyicilere, girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak, 37,5 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde seyirci mekânlara alınmayarak bir sağlık kuruluşuna başvurması için uyarılacaktır.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

    Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
    Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

    Mekân Kuralları

    Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
    Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
    Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü