Debra Messing

BİLETİNİ AL

Messing, profesyonel şarkıcı, bankacı, seyahat ve emlakçı olarak çalışmış olan Yahudi Amerikalı ebeveynlerin, Sandra'nın (Simons) Brooklyn'li New York City kasabasında doğdu. mücevher üreticisi. Messing üç yaşındayken, ebeveynleri ve abisi Brett ile birlikte, Providence, Rhode Island'ın dışındaki küçük bir kasaba olan East Greenwich'e taşındı. 

Lise yıllarında, müzikal "Annie" ve "Fiddler On the Roof" da rol aldığı bir dizi lise prodüksiyonunda rol aldı ve şarkı söyledi. Messing, dans, şarkı söyleme ve oyunculuk dersleri aldı. 1986'da Rhode Island'ın Junior Miss'i oldu ve Amerika'nın Miss Miss burs programında Mobile, Alabama'da yarıştı. Ebeveynleri bir aktris olma hayalini cesaretlendirirken, aynı zamanda bir kariyer gibi davranmaya karar vermeden önce bir liberal sanat eğitimini tamamlamaya çağırdı. Tavsiyelerinin ardından, Waltham, Massachusetts'teki Brandeis Üniversitesi'ne katıldı. 

1990 yılında, Brandeis'ten tiyatro sanatlarında lisans derecesi ile mezun olan Summa, mezun olduktan sonra New York Üniversitesi'nde seçkin Lisansüstü Oyunculuk programına (her yıl yaklaşık 15 yeni öğrenciyi kabul etti) kabul etti ve yüksek lisans derecesi aldı. üç yıl sonra sanatlar. 

1998 yılında, Messing, ABC'nin dramatik bilim kurgu televizyon dizisi Prey'de biyo-antropolog Sloan Parker olarak başrol oynadı. Bu süre zarfında ajanı, Will & Grace televizyon dizisi için pilot senaryo ile ona yaklaştı. Messing biraz zaman ayırmaya meyilliydi, ama senaryo onu şaşırttı ve Grace Adler rolünü seçti ve daha sonra gösteriye Grace'nin romantik bir rakibi olarak katılan Nicollette Sheridan'ı yendi. Will & Grace bir derecelendirme başarısı oldu ve Messing ün kazandı. 

2002 yılında People Magazine tarafından "Dünyanın En Güzel 50 Kişisinden" seçildi. TV Rehberi onu 2003 yılında "En İyi Giyinmiş Kadın" olarak seçti. Messing, NYU'da lisansüstü öğrencileri olarak ilk günlerinde kocası Daniel Zelman'la (aktör ve senarist) tanıştı. İkili 3 Eylül 2000'de evlendi ve New York'ta yaşıyordu. 7 Nisan 2004'te, Messing oğulları Romer Walker Zelman'ı doğurdu. 

E-bültenimize abone olun etkinlikleri kaçırmayın!