Dylan O'Brien


Dylan O'Brien, Amerikalı oyuncu, müzisyen ve yönetmen. MTV dizisi Teen Wolf'daki Stiles rolü ile tanınır. İlk filmi High Road'dur. 2012'de Jon Kasdan yönetmenliğinde, Britt Robertson ve Victoria Justice ile birlikte The First Time filminde başrol oynamıştır.
 
Hayatı ve kariyeri

O'Brien New York doğumludur. Babası kamera operatörü, annesi eski bir aktristir. On dört yaşındayken Youtube'a videolarını koymaya başladı. 2011'de Teen Wolf dizisinde Stiles karakterini canlandırmaya başlamıştır. Bu rol ile tanınmış ve çok sevilmiştir. Aynı zamanda Internship filminde Stuart karakterini canlandırmıştır. Dizideki oyunculuk başarısını sinema filmi olan The First Time'da da göstermiş ve kendisini kanıtlamıştır. The First Time'dan sonra The Internship filmlerinde New Girl adlı televizyon dizisinde yer almıştır. 2014 yılında başrolünde oynadığı The Maze Runner'da Thomas'ı canlandırmıştır. En yakın arkadaşı Teen Wolf dizi setinde tanıştığı, Scott McCall rolünü oynayan Tyler Posey'dir.
 
Özel hayatı
 
O'Brien 2011 yılından beri The First Time filminde tanıştığı Britt Robertson ile birliktedir. The Slow Kids At Play grubunda davul çalıyordu.
 
Filmografi

Film
 
2011 Charlie Brown: Blockhead's Revenge Charlie Brown Kısa film
2012 High Road Jimmy
The First Time Dave Hodgman
2013 The Internship Stuart Twombly
2014 Labirent: Ölümcül Kaçış (film) Thomas
2015 Labirent: Alev Deneyleri (film)

Televizyon
 
2011–günümüz Teen Wolf "Stiles" Stilinski" Ana karakter
2013 First Dates with Toby Harris Peter Bölüm: "Roommates"
New Girl The Guy Bölüm: "Virgins"

Yer aldığı filmler

Filmlerden, Tiyatrolardan, Konserler ve Festivallerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun!