Kaya Wilkins


Kaya Wilkins, Norveç'teki Oslo eteklerinde küçük bir köy olan Nesoddtangen'li. İskandinav ve Afrika kökenli Amerikalı kökleri var. Kaya, Bob Dylan ve Otis Redding'i dinleyerek genç yaştan itibaren müzikle ilgilendi ve metal-davulcu olan ağabeyi Sebastian'la müzik yaptı. Lisede bir dansçı olarak eğitildi.

İzci tarafından 15 yaşında keşfedildikten sonra modellemeye başladı ve Pop gibi indie yayınların sayfalarına indi ve Kopenhag Moda Haftası pisti yaptı. Kaya, rolünü bir model olarak genişletmek için New York'a taşındı ancak ilgisi azaldı ve müzik ve şarkı yazmaya başladı. Okay Kaya adıyla atmosferik melodileri ve huzurlu şarkı sözlerini sunar ve şarkılarını web sitesi Soundcloud'a yüklemeye başlar. İlk başta sadece 11 takipçiyi cezbetmiş ancak bunlardan birisi ajan olmaya devam etmiş ve müzik kariyerine başlamıştır. Wilkins küçük mekanlarda oynamaya başladı ve 2017'de Øya Festivalinde PJ Harvey ve Massive Attack ile birlikte çaldı.

Kaya, Demna Gvasalia, Raf Simons ve Christopher Bailey gibi tasarımcıların modellemesine geri döndü. Paris, Milano ve Londra'daki Elite, New York'ta Toplum Yönetimi ve Kopenhag'daki Heartbreak Management gibi dünyadaki ajanslarla imzalandı.

Okay Kaya olarak, XL Recordings tarafından dağıtılan Bronx tabanlı bir plak şirketi olan Hot Charity ile anlaştı.

2017'de Kaya, Anja rolünde indie drama Thelma'da oyunculuk yaptı.

Yer aldığı filmler

Filmlerden, Tiyatrolardan, Konserler ve Festivallerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun!