Max Irons


Max Irons, 17 Ekim 1985 doğumlu İngiliz oyuncu ve model. Ünlü oyuncular Jeremy Irons ile Sinéad Cusack'ın oğludur. The White Queen dizisinde IV. Edward ve The Riot Club filminde Miles Richards rolleri ile tanınmıştır.
 
Kişisel Hayatı

Max Irons, 1985 yılında Londra'da doğdu. Annesi Sinéad Cusack ve babası Jeremy Irons'tır. Erkek kardesi Samuel Irons fotoğraf sanatçısı, üvey kardeşi Richard Boyd Barrett ise İrlanda Cumhuriyeti'nde siyasetçidir. Ailesinin kökenleri sayesinde Irons'ın Büyük Britanya ve İrlanda olmak üzere çifte vatandaşlığı bulunmaktadır. Kitap okumaktan, dalış yapmaktan, yürüyüş yapmaktan hoşlanan Irons ayrıca gitar da çalabilmektedir. Sigara kullanmaktadır. 1.88 m. boyundadır. Halen Londra'da yaşamaktadır.
 
Oxford ve Dorset'te temel eğitimini sürdüren Irons, 2008 yılında Guildhall Müzik ve Sahne Sanatları Okulundan mezun olmuştur. Bir tür öğrenme bozukluğu olan disleksi rahatsızlığına sahip olduğu için babası oyuncu olması için onu cesaretlendirmemiştir. Oyunculuk kariyerine başlamadan önce bir süre barmenlik yapmıştır.
 
Kariyeri

Oyunculuğunun yanında Irons modellik de yapmaktadır. Model olarak çalıştığı markalar arasında Burberry ve Mango da bulunmaktadır. 2015 yılında GQ dergisinin en iyi giyinen 50 Britanyalı Erkek listesinde yer bulmuştur.
 
Oyunculuk kariyeri 2013 yılına kadar ufak rollerden ibaretti. 2013 yılında The White Queen dizisinde başrol olan IV. Edward'ı canlandırmıştır. 2014 yılında ise başrolünü Sam Claflin ve Douglas Booth ile paylaştığı The Riot Club filminde yer almıştır.
 
Sinema ve Televizyon

2004 Being Julia Alkışlarla sahneye çağrılan çocuk Babası Jeremy Irons ile birlikte ilk filmi
2009 Unrequited Love Tom Kısa film
2009 Dorian Gray Lucius
2011 Red Riding Hood Henry
2011 The Runaway Tommy Televizyon dizisi - 3 bölüm
2013 The Host Jared Howe
2013 The White Queen IV. Edward Televizyon dizisi - 9 bölüm
2014 The Riot Club Miles Richards
2015 Woman in Gold Fredrick "Fritz" Altmann
2015 The Devil's Harvest Yuri

Yer aldığı filmler

Filmlerden, Tiyatrolardan, Konserler ve Festivallerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun!