Michael Stuhlbarg


Stuhlbarg, 1968 yılında Susan ve Mort Stuhlbarg çiftinin çocukları olarak Long Beach, Kaliforniya'da doğdu. Reformist Yahudilik inancıyla yetiştirildi. 1988-1992 yılları arasında New York City'deki Juilliard School'da drama eğitimi aldı.

Kariyeri

Michael Stuhlbarg tiyatro eğitimini tamamladıktan sonra 90'lı yıllar boyunca birçok Broadway yapımında rol aldı. 2005 yılında The Pillowman oyunundaki performansıyla En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Tony Ödülüne aday gösterildi. Tiyatro kariyerinden sonra film ve dizi kariyerine odaklanan Stuhlbarg, Law & Order ve Ugly Betty gibi dizilerde oynadı.

Stuhlbarg'a büyük çıkış getiren yapım ise Coen Kardeşler'in kara komedi filmi A Serious Man ile oldu.[2] Canlandırdığı üniversite profesörü Larry Gopnik rolüyle Müzikal veya Komedide En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü adaylığı elde etti. Bu filmden sonra Hugo, Men in Black 3 ve Seven Psychopaths gibi filmlerde de rol alan Stuhlbarg, 2010-2013 yılları arasında dört sezon boyunca Boardwalk Empire’da mafya babası Arnold Rothstein'ı canlandırdı.

Yer aldığı filmler

Filmlerden, Tiyatrolardan, Konserler ve Festivallerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun!