Volkan Keskin


Volkan Keskin, 16 Ağustos 1983 tarihinde Samsun'da doğmuştur. Başkomiser babası sayesinde içinde İstanbul, Hatay, Elâzığ, Kırşehir ve Samsun'un yer aldığı, Anadolu'nun birçok ilinde eğitimini tamamladı. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Elektronik Bölümü mezunudur. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nü de bitirerek, ikinci bir fakülte diplomasına sahip oldu. Daha sonra daHaliç Üniversitesi'nde Tiyatro Bölümü'nde "Tiyatro ve Tv Oyunculuğu" üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı.

2005 yılında modellik kariyerine başladı. Öğrencilik yıllarında tiyatro ile yakından ilgilenen Volkan Keskin, Londramerkezli bir ajansın dikkatini çekmeyi başardı ve ajansla sözleşme imzaladı. Sayısız defile ve sezon kataloglarında yer aldı.

2007 yılında Star TV ekranlarında yayımlanan ve başrol oyuncusu olduğu "Dağlar Delisi" isimli dizi, ilk TV projesi oldu.

2010 yılında "1453 Fetih" filmi için "Balaban" karakteri için Aksoy yapım ile anlaştı. Ancak film çekimleri sırasında talihsiz bir kaza geçirerek parmağını kırdığı için, film çekimine devam etmedi.

2013 yılında vizyona giren, daha önce Orhan Günşiray, Kartal Tibet, Kuzey Vargın ve Kaan Urgancıoğlu'nun canlandırdığı Suat Yalaz'ın "Asya Kaplanı" olarak adlandırılan çizgi roman kahramanı Karaoğlan'ın sinema filminde,Karaoğlan'ı canlandırdı.

Atları çok seven Keskin, haftada 2 gün binicilik ve haftanın her günü fırsat buldukça spor antrenmanlarını yapmaya devam etmektedir. Ayrıca Nafiz Başaran'dan boks ve Yaser Şahintekin'den yakın savunma dersleri almıştır.

2015 yılında Türkiye- İran arasındaki ilk ortak yapım film özelliğini taşıyan ve çekimleri Van ve İran'da yapılan, yönetmenliğini İran asıllı Moharram Zeinal Zadeh' in yaptığı "Yarının Adı Başka" filminde başrol Mustafa karakterini canlandırdı. Filmde Volkan Keskin, Zelal Dere, Fırat Tanış, Metin Keçeci veSelahattin Taşdöğen rol alıyor

Filmleri ve Dizileri :

2015 - Yarının Adı Başka (Mustafa) (Sinema Filmi)
2014 - Vay Başıma Gelenler 2,5 (Sinema Filmi)
2012 - Karaoğlan (Sinema Filmi)
2012 - Fetih 1453 (Sinema Filmi)
2007 - Dağlar Delisi (Melik) (TV Dizisi)

Yer aldığı filmler

Filmlerden, Tiyatrolardan, Konserler ve Festivallerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun!