Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    I ME CE 1.0

    • Sergi

    I ME CE 1.0

    Etkinlik 12:00-22:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

    SATIN ALINAN BİLETLER GÜN FARKETMEDEN 9 GÜN BOYUNCA ETKİNLİĞE GİRİŞ HAKKI VERMEKTEDİR.

    Ortak amaca hizmet etme usulü imecenin sanat söz konusu olduğunda nasıl işleyeceğini görmek için başlatılan bir deney süreci. Bilet satışı halinde katılımcılar I ME CE tarafından 9 gün boyunca gerçekleştirilen bütün söyleşi ve etkinliklere sergi geziminin yanı sıra geçiş hakkına sahip olacaktır.

    I ME CE Nedir?

    Efe Göle, Esra Önel ve Mina Gürsel Tabanlıoğlu’nun bir araya gelerek imece anlayışını sanatsal bağlamda nasıl işleyeceğini araştıran, sorgulayan ve bu doğrultuda projeler yürüten bir oluşumdur.

     I ME CE Nasıl İşler?

    Imece’de iş, inisiyatife dayalıdır. Sonuca değil; sürece odaklıdır. Amaç bir etkileşim ortamı yaratmaktır. I ME CE Anadolu’da yüzyıllardır ortak amaca hizmet etme anlayışı olan imeceyi usül olarak benimser.

    I ME CE’nin ilk sorusu:

    Şehrin her köşesinde her an karşılaşabileceğimiz endüstriyel alanlardan kamusal alanlara işlev kazanmayı bekleyen yapılar sanatsal üretimle nasıl dönüşür. I ME CE, Hub Istanbul binasında gercekleştireceği ilk projesinde sanatsal tanışmaların ve buluşmaların gerçekleşeceği 2 ay sürecek deneyimsel bir yaşam alanı oluşturmayı amaçlıyor. Her yaştan sanatçıyı, farklı inisiyatifleri bir araya getirmek, bu sanatçıların tüm malzeme ihtiyaçlarını tedarik etmek, üretim aşamaları esas alarak sonuç değil süreç odaklı olmak bu etkinliğin temel amaçlarından.

    Yöntem

    Farklı disiplinlerde çalışan 40 sanatçı çalışma sahalarını bu alana taşıdı. Hub Istanbul bir nevi açık ve işbirlikçi bir atölye haline geldi. Bir buçuk ay boyunca burada zaman geçirip üretmekte olan sanatçılar, çalışacakları alanları kendileri seçti.

    Ortak kullanılan bu alan birçok karşılaşmaya, tanışmaya ve etkileşime olanak sağlıyor. Sanatçılar, mekanın mimarisinden, bağlamından ve hikayesinden esinlenerek “süreci gözlemlenebilir” eserler ortaya çıkarıyor.

    İlk günden itibaren kayıt altına aldığımız bu yaratıcı süreç, geriye dönük bir analiz ve incelemeyle yazıya dökülecek ve I ME CE 1.0 adıyla kitaplaşacak.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü