Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    TEDxYouth@BLIS

    210 dakika
    • Konferans

    TEDxYouth@BLIS

    TED, “Ideas worth spreading” yani “Paylaşmaya değer fikirler” misyonunun ruhu doğrultusunda yaratılmış bir konferanstır. TEDx ise, TED üzerinden lisans alarak, etkinliğe finans sağlanmasından, konuşmacıların davet edilip programın oluşturulmasına kadar, her aşaması öğrenciler tarafından organize edilen bir konferanstır. TEDx konferanslarının amacı, çeşitli dallarda yaptıkları işler ile öne çıkmış, başarılı kişileri bir araya toplayarak, yeni fikirleri tanıtmak, ilham veren hikayeler duyurmak ve liderlik ruhu oluşturup, pekiştirmektir. TEDxYouth@BLIS konferansı bu sene 7 tane konuşmacıdan oluşmaktadır. Bu konuşmacılar kendi deneyimlerini ve fikirlerini "REBORN" yani "Yeniden Doğuş" teması altında paylaşmaktadırlar. TED'den lisans da almış olan konferansımız her sene yapılmaktadır ve bu sene de Serkan Altunorak ve Gülseren Budayıcıoğlu gibi isimler yer almaktadır.


    TED Nedir?
    TED, "Yaymaya Değer Fikirler"e adanmış uluslararası bir kuruluştur. 1984 yılında Teknoloji, Eğlence, Dizayn (TED) dünyaları arasında köprü kuran bir konferans olarakbaşlamıştır. O zamandan beri, iyice genişlemiştir. Yılda iki TED konferansı, çeşitli başka
    TED konuşmaları, TED.com video web sitesi ve inisiyatif ve toplum projeleri ile TED,günümüzde global harekete ve fikirlerin değişim yaratma gücüne odaklanmış birplatformdur.

    TEDx Nedir?
    TEDx, TED'in "Paylaşmaya Değer Fikirler" misyonunun ruhu doğrultusundayaratılmıştır. Program, toplumlara, organizasyonlara ve bireylere TED gibi deneyimleraracılığıyla, diyalog kurma fırsatı vermek amacıyla tasarlanmıştır.TEDx Konferanslarında, TED konuşma videoları, veya konuşma videoları ile canlıkonuşmacılar karışım bir program sergilenmektedir.
    TEDx Konferansları tamamen bağımsız bir şekilde organize edilir.TEDx Organizatörleri bu konferansları hiçbir politik, maddi veya kişisel kazançgütmeksizin organize etmektedir. Organizatörler, bu konferansları sadece fikirlerin
    dünyayı değiştirme gücüne inandıkları için gerçekleştirmektedir.TEDx Konferansları tamamen açık kaynaklı, yerel ve toplum tarafından yürütülen,yenilik yapmak için ilham veren ve liderlik ruhunu pekiştiren konferanslardır.TEDx lisansları paralı değildir.

    TEDx Nasıl İşler?
    TED organizasyonunun merkezinde TED konuşması yer alır.TED konuşmacıları "Yaymaya Değer Fikirlerini" en fazla 18 dakika alacak bir süredepaylaşırlar. Bu fikir, dünyayı değiştirebilecek, bilinçlendirebilecek veya ilham verecek nitelikte olmalıdır.TEDx konuşmacıları konuşmalarını bu ruh ve azim ile izleyicilere sunarlar.Bu konuşmalar konferans sırasında kayıt altına alınır, düzenlenir ve TEDx web sitesineyüklenir. TEDx konferanslarında paneller yoktur.
     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü