Panoptik

Panoptik

24 Mayıs 2019 Cuma
  • Sinema Burada Festivali

Panoptik (Panoptic)

24 Mayıs Cuma
Saat: 11:30


Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

Lebanon/Lübnan 2017, renkli/colour, 69’, DCP
Özgün Dili/Original Language: Arabic/Arapça
Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English
Yönetmen/Director: Rana Eid

Panoptic, bir ülkenin kızının vefat eden babasına, ülkesinin çalkantılı geçmişini uzlaştırmak amacıyla kullandığı bir mektuptur. Panoptic, Lübnan’ın şizofrenisini keşfetmek için Beyrut’un yeraltında dolaşıyor: bu moderniteye ulaşmayı engelleyen kötülükleri ironik bir şekilde görmezden gelirken modernite için gelişen bir ülke. Lübnan nüfusu, bu kötülüklere göz yummayı tercih ederken, sıradan bir vatandaş olan Rana Eid, ülkenin paradokslarını sağlam, ikonik anıtlar ve gizli saklanmalarla araştırıyor.

Panoptic is a letter from a daughter to her deceased father in an attempt to reconcile with her country’s turbulent past. Panoptic delves into Beirut’s underground to explore Lebanon’s schizophrenia: a nation that thrives for modernity while ironically ignoring the vices that obstruct achieving this modernity. While the Lebanese population has chosen to turn a blind eye to these vices, Rana Eid, an ordinary citizen, explores the nation’s paradoxes through sound, iconic monuments and secret hidings.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü