Flesh Out

Açılma

25 Mayıs 2019 Cumartesi
  • Sinema Burada Festivali

Açılma (Flesh Out)
Tarih:
25 Mayıs Cumartesi
Saat: 16:30

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

İtalya / İtaly, 2019, renkli/colour, 94’, DCP
Özgün Dili/Original Language: Hasaniye Arapçası / Hassanya
Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English
Yönetmen/Director: Michela Occhipinti
 

Verida, üç aya evlenecektir. Evlilik, kendisini seven anne babası tarafından görücü usulüne göre ayarlanmıştır. Önceden kabul edilmiş güzellik standartlarına sıkı sıkıya bağlı Moritanya’da halen devam eden bir gelenek doğrultusunda, müstakbel kocasını cezbedecek dolgun ve balık etli olmak için kilo alması gerekmektedir. Evlenmeden üç ay önce, günde en az altı öğün yemek yemeye başlayıp kaydettiği ilerlemeyi görmek adına düzenli olarak tartıya çıkarken günlük hayatı da sessiz ve istikrarlı bir seyir izler. Michela Occhipinti’nin gerçek olaylara dayalı ilk uzun metraj filmi, yirmi birinci yüzyıl Moritanya’sında günümüz kadınlarının yaşamlarına nüfuz eden kutuplaştırıcı gerginliklere yönelik olarak kılı kırk yaran ince bir gözlem niteliğinde.

Verida is due to marry in three months; the marriage has been arranged by her loving parents. According to a tradition still practiced in Mauritania that adheres to accepted standards of beauty, she has to gain weight to attain the kind of well-rounded, fuller figure that will appeal to her future husband. Three months before her marriage, her routine unfolds quietly and steadily as she sets about consuming no fewer than six meals per day and regularly weighing herself to assess her progress. Based on actual events, Michela Occhipinti’s feature debut is a meticulous and gentle observation of the polarising tensions that permeate the modern female experience in twenty-first century Mauritania.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü