Aga'nın Evi / Aga's House

  • 6 Ekim 2019 Pazar
  • 0 dakika

Bir grup kadın ücra bir dağda hayatlarını sürdürmektedir. Evdeki tek erkek içlerinden birinin oğlu olan dokuz yaşındaki Aga’dır. Beklenmedik bir durumla karşılaşıldığında durumu düzeltme görevi Aga’ya verilir. East of the West’in açılış filmi de olan Lendita Zeqiraj’ın bu ilk uzun metrajlı filmi anlatılan masalların, söylenen şarkıların ve gündelik fıkraların, karanlık ve sert savaş geçmişini ve ülkede süregelen etnik gerilimleri saklayamadığını vurgularken güçlü kadın karakterlerin capcanlı dünyasını beyaz perdeye tüm gerçekliğiyle yansıtıyor.

 

A diverse group of women live in a remote mountain location. The only male element in the house is nine-year-old Aga, the son of one of the women. When something unexpected happens, it is Aga who is tasked with fixing the situation. Opening the East of the West competition, Zeqiraj’s feature debut authentically re-creates the vibrant world of her energetic female protagonists, in which the flow of stories, the sound of singing, and the coarse jokes they tell cannot mask the dark and bitter undertone of their country’s wartime past and its enduring ethnic tensions.


Aga'nın Evi / Aga's House filminin biletini almak ve evinize en yakın sinema salonundan alarak sinema keyfine varmak için tıklayın...

Seanslar

E-bültenimize abone olun etkinlikleri kaçırmayın!