-

Asya-Ruh Dikişi-Türkish Mesir Macunu

1 Mayıs 2019 Çarşamba
  • Sinema Burada Festivali

Asya
Assia, 15 yaşında genç bir kızdır. Endişeli görünmektedir. Okulda vatandaşlık dersi kapsamında birlikte nasıl yaşanılacağını yazı yazmadan anlatması gerekmektedir. Yaptığı çalışma hastalığını açıklar. 

Assia, a young girl of 15 years seems to be worried. At school, for a civic course, she has to define how to live with each other without using writing. Her work explains her illness. 

Ruh dikişi
The Spirit Seam, Pollywog adında küçük bir kız ve büyük babası ile ilgili kısa bir animasyon filmidir. 1950'li yıllarda Apalaş kömür madeni kasabasında geçen film, izleyiciyi her iki karakterin günlük yaşamında yolculuğa çıkarıyor. Filmin başında karakterler birlikte kahvaltı yapıp sonrasında görev yerlerine gidiyorlar. Pollwog, okula bırakılırken büyük babası ise Hiraethsburg kömür ma-deninde mesaiye başlıyor. Ikisi de, film boyunca ateş böceği yakalama, balık tutma, kurbağa yakalama ve doğum günü kutlama gibi Apalaşlarda taşra hayatının gösterişsiz zevklerinin tadını çıkarıyor. 
The Spirit Seam is a short animated film about a little girl, Pollywog, and her PapPaw. Located in an Appalachain coal-mining town in the 1950s, the film takes the audience through the daily life of both characters. At the start of the film, the characters eat breakfast together and then travel to their re-spective locations- Pollywog is dropped off at school, and Pap-Paw clocks into work at the Hiraethsburg coal mine. Throughout the film they experience the simple pleasures of rural Appalachian life: catching fireflies, fish-ing, catching frogs, and birthdays. 

Turkish Mesir Macunu

Ufak bir Turk kasabasinda, anlaşmalı evlilik-le evlendirilen lnci'nin en büyük hayali Istan-bul'da yasamaktir. Tabi bunu ancak kapının önünde sabırsızlıkla bekleyen teyzelere ispatladıktan sonra gerçekleştirebi-lecektir. Bu kolay gözükse de bir sorun var-dır, Osman iktidarsızdır. 
On the first night of an arranged marriage in a small Turkish town, a young bride wants nothing more than to go to Istanbul — that is, as soon as she can show virgin blood on a bed sheet to the aunts waiting impatient-ly in front of the bedroom. Ali this seems easy enough, but there's one problem... the groom is impotent. 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü