A Moon For My Father

Ben,Bedenim,Ülkem

27 Mayıs 2019 Pazartesi
  • Dram

Ben, Bedenim, Ülkem (A Moon For My Father)
Tarih: 27 Mayıs 2019 
Saat: 14.00

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

Iran/United Kingdom/İran/Birleşik Krallık, 2019,
renkli/colour, 75’, DCP
Özgün Dili/Original Language:
Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English
Yönetmen/Director: Mania Akbari & Douglas White

Mania Akbari, sinema ve heykel sanatının fiziksel ve psikolojik yıkım ve yenilenme kav- ramlarını irdelediği ince bir dil oluşturmak üzere İngiliz heykeltraş Douglas White ile iş- birliği yapmaya karar verir. İlk buluşmalarından haftalar sonra film, derin bir sanatsal ve kişisel ilişkiyi insan teninin, ailenin, ölümün, suyun, arzunun ve vücut bulma iradesinin peşinden koşarak gözler önüne seriyor.

Mania Akbari collaborates with British sculptor Douglas White to coin a tender fusion of language, where a meeting of cinema and sculpture investigates the processes of physical and psychological destruction and renewal. Begun a matter of weeks after first meeting, the film charts a deepening artistic and personal relationship exploring the nature of skin, family, death, water, desire and, throughout, a powerful will to form.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü