Çocuklar İçin

Çocuklar İçin

5 Mart 2018 Pazartesi
104 dakika
  • Dram

Abulele

Israil
Israel / 2015 / 96’ / Dijital Digital / Renkli Color / İbranice Hebrew / Türkçe Dublajlı Turkish Dubbing

Yönetmen / Director: Jonathan Geva
Senaryo /
Screenplay: Jonathan Geva
Görüntü Yönetmeni /
Director of Photography: Giora Bejach
Sanat Yönetmeni /
Art Director:
Kurgu / Editing: Omer Zaitman
Müzik /
Music: Frank Ilfman
Oyuncular /
Cast: Yoav Sadian, Micha Celektar, Nati Kluger, Yehuda Mor, Makram Khoury, Oded Leopold, Rotem Keinan
Yapımcı /
Producer: Yoni Paran, Eitan Mansuri
Yapım Şirketi /
Production Company: Dori Media Paran, Spiro Films
Dağıtım /
Distribution: İsrail Büyükelçiliği
E-posta /
E-mail: press-assistant@ankara.mfa.gov.il
Yaş Sınırı /
Age Limit: 7A

2016 Boston Yahudi FF; En İyi Kurmaca Seyirci Ödülü
2016 Boston Jewish FF; Audience Award for Best Narrative Feature

On yaşındaki Adam’ın, ağabeyini bir araba kazasında kaybettikten sonra ailesinin oldukçta değiştiğini fark eder ve giderek daha da yalnız hissetmeye başlar; ta ki Abulele ile tanışana dek. Kocaman ve sihirli bir yaratık olan Abulele ilgili daha önce kasabalılar tarafından uyarılsa da Adam bu yaratığın arkadaş canlısı ve oyuncu yanlarını tanıyınca uyarıları görmezden gelerek Abulele ile arkadaş olur. Bir süre sonra kasabaya Abulele’yi yakalamak için gelen orduya karşı da arkadaşını koruyacaktır. Bu süreç içerisinde gerçekten sevmenin aslında hiç yalnız olmamak olduğunu anlayacaktır.

English Version

After losing his older brother in a car accident, Adam realizes his family has changed a lot and starts feeling more lonely each day; until he meets Abulele. Despite having previously been warned about the giant, magical Abulele by the town; Adam can’t resist Abulele once he gets to know how friendly and playful he is. Even when the army comes to capture Abulele, Adam protects his friend. In this process, he will learn that loving is never having to be alone.

JONATHAN GEVA

Jonathan (Yoni) Geva 1980 yılında Kudüs’te doğdu. Dünyaca ünlü pek çok markanın reklam  lmlerini yöneten Jonathan eğitimini Tel Aviv Üniversitesi BFA (Hons) Film ve Televizyon Akademisi’nde tamamladı. İlk  lmi olan, bitirme projesi ONE:NIL Uluslararası Palm-Springs Film Festivali’nde gösterildi ve en iyi kısa  lm dalında pek çok festivalden ödülle döndü. İlk uzun metraj  lmi ABULELE ile İsrail  lm endüstrisinde olağanüstü bir başarı elde eden Jonathan, İsrail’de animasyon ve VFX teknolojileri bağlamında da bir ilke imza attı. Görsel efekt alanında İsrail’in sayılı uzmanları arasında yer alan Jonathan kariyerine bu alanda yaptığı çalışmalar, yönetmenlik ve senaryo yazarlığı ile devam etmektedir.

English Version

Jonathan (Yoni) Geva was born in 1980 in Jerusalem. Jonathan completed his education at the Tel Aviv University BFA (Hons) Film and Television Academy, directed commercials. His  rst  lm was shown at the International Palm-Springs FF and has been awarded many festivals in the best short  lm category. Jonathan, who made an exceptional success in the Israeli  lm industry with his  rst feature  lm ABULELE, was a  rst in animation and VFX technologies in Israel. Jonathan is one of Israel’s experts in the  eld of visual effects. He continues his Works with animations, directing and screenwriting.

Filmografi  / Filmography

2009 1:0 (kısa / short)


Tiki

Ukrayna
Ukraine / 2018 / 6’ / Dijital Digital / Renkli Color / Diyalogsuz No Dialogue

Yönetmen / Director: Kostyantyn Fedorov
Dünya Hakları /
World Sales: FILM. UA Distribution
E-posta /
E-mail:

Tiki, küçük bir çiftlikte yaşayan küçük bir kız ve arkadaşları hakkındadır. Çiftlikte, bilim kedisi Doc, bekçi köpeği Sobak ve tavşan Zigi ile karşılaşabilirsiniz. Yakındaki bir ormanda sık sık çiftliğe gizlenen meraklı, tuhaf Ayı Bo yaşamaktadır. Ayı Bo ve çiftlik sakinleri, Tiki ve arkadaşlarına küçük oyunlar oynar.

English Version

Tiki is series about a little girl and her friends living on a small farm. There you can meet a scientist cat named Doc, watchdog Sobak, and a bunny Zigi. Also, there’s Bear Bo – curious and unruly creature who lives in a nearby forest and regularly sneaks in a farm. He makes little tricks for Tiki and her friends, and the farm habitants do the same.

KOSTYANTYN FEDOROV

Animasyon sanatçısı, senarist ve yönetmen olan Fedorov, 1976’da Kırgizistan’da doğdu. 1992’de Ukranima lm’de animasyon eğitimi aldı. 1997-2007 yılları arasında Borisfen-Lutes Animasyon Stüdyosunda çeşitli dizi,  lm, video oyunları ve reklam projelerinde animatör, yönetmen ve senarist olarak çalıştı. 2013 yılından bu yana Animagrad Animasyon Stüdyosunda yönetmen ve senarist olarak çalışmaktadır.

English Version

Born in Kyrgyzstan, 1976 – animator, scriptwriter, director. In 1992 started his education at animation workshops at Ukranima lm (KyivNauchPop, Kyiv, Ukraine). In 1997 – 2007 worked at Borisfen-Lutes animation studio as animator, supervisor, director and scriptwriter for nu- merous animated projects – both series and features, and also video games, advertising and promo. Since 2013, works at Animagrad animation studio as director and scriptwriter.

Filmografi  / Filmography

2011 Science Gang (animasyon serisi / animated series)

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü