Playing Hard

Dibe Vurmak

30 Mayıs 2019 Perşembe
  • Sinema Burada Festivali

Dibe Vurmak (Playing Hard)

Tarih: 30 Mayıs 2019
Saat: 14.00

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

Poland/Polonya, 2018, renkli/colour, 88’, DCP Özgün Dili/Original Language: Polish/ Lehçe Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English Yönetmen/Director: Kinga Debska

Alkol sorunlarıyla cebelleşen üç kadının hikayesi. Dorota müthiş bir savcıdır. Dokunulmazlığından yararlanarak alkolün etkisiyle işlediği suçların sorumluluğundan kaçmayı dener. Ünlü bir siyasetçi olan kocası, bu sorunu sır gibi saklaması için kendisine yardım eder ve kendisini başka belalardan kurtarır ancak yavaş yavaş sabrı taşmaya başlar. Saygın bir çocuk cerrahı olan Teresa, içki sorunları nedeniyle ailesinden olmuştur, elinde kalan tek şey, baş hekim olduğu hastanedeki işidir. Hastaneye sarhoş gelince işler kontrolden çıkar. Bir öğrenci olan Magda, parti yapmayı çok sever ve iyi bir öğrenci olup çok güzel de bir işi olduğu için kimse buna karşı gelmez. Magda, bir anda kontrolü kaybeder ve bir facia meydana gelir.

Stories of three women struggling with alcohol. Dorota is a great prosecutor. Using her immunity, she tries to avoid responsibility for her offenses committed under the influence of alcohol. Her husband, a famous politician, helps her keep the problem secret and rescues her from many troubles but he slowly loses patience. A respected children surgeon Teresa has lost her family due to drinking problem, all she is left with is her job at the hospital where she is the main doctor. The situation goes out of control when the woman comes drunk to the hospital. A student, Magda, likes to party hard and because she is a good student and has a great job, no-one opposes that. At one moment, the girl loses control. A tragedy happens.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü