Female Pleasure

Dişil Haz

25 Mayıs 2019 Cumartesi
  • Sinema Burada Festivali

Dişil Haz (Female Pleasure)

Tarih: 25 Mayıs Cumartesi
Saat: 21:30

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

İsviçre/ Almanya, Switzerland/Germany 2018, renkli/colour, 97’, DCP
Özgün Dili/Original Language: English/ German/ Japanese / İngilizce /Almanca/Japonca
Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English
Yönetmen/Director: Barbara Miller
 

Barbara Miller’ın #DİŞİL HAZ adlı belgesel filmi, köhne ve ataerkil toplumların ve dini toplulukların dayattığı sessizliği delen cesur, akıllı ve kendi kaderini kendi tayin eden beş kadını anlatıyor. Müthiş bir dirence ve pozitif enerjiye sahip olan Deborah Feldman, Leyla Hüseyin, Rokudenashiko, Doris Wagner ve Vithika Yadav, dini kuralların ve kültürel engellerin ötesine geçerek, cinsel özgürlükleri ve kadınların özerkliği için mücadele ederler. Ancak kazandıkları zaferin ağır bir bedeli olur: Halkın gözünde adları lekelenir, tehditlere ve kovuşturmalara maruz kalırlar, içinde büyüdükleri toplum tarafından aforoz edilirler, hatta dini liderlerden ve yobazlardan ölüm tehditleri alırlar.

Barbara Miller’s feature documentary #FEMALE PLEASURE portrays five courageous, smart and self-determined women, breaking the silence imposed by their archaic-patriarch societies and religious communities. With incredible strength and positive energy, Deborah Feldman, Leyla Hussein, Rokudenashiko, Doris Wagner and Vithika Yadav are fighting for sexual liberation and autonomy for women, beyond religious rules and cultural barriers. But their victory comes at a high price: they all have experienced public defamation, threats and prosecutions, have been excommunicated by the society they grew up in and even received death threats by religious leaders and fanatics.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü