-

Düzen Bozan

25 Mayıs 2019 Cumartesi
  • Sinema Burada Festivali

Düzenbozan  (System Crasher)

Tarih: 25 Mayıs Cumartesi
Saat: 19:00

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

Almanya/Germany, 2019, renkli/colour, 118’, DCP
Özgün Dili/Original Language: Almanya / German
Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English
Yönetmen/Director: Nora Fingscheidt

Bernadette, dizginlenemez bir enerjisi olan hassas bir kız çocuğudur. Ve bir “oyunbozan”. Bu tabir, her türlü kuralı çiğneyen ve her türlü yapıyı reddedip, Almanya’nın çocuk ve sosyal hizmetler sisteminde yavaş yavaş unutulup giden çocuklar için kullanılan bir tabirdir. Dokuz yaşındaki bu çocuk nereye götürülürse götürülsün, kısa bir süre sonra yeniden kapının önüne konuyor. Onun da istediği bu zaten. Hatta tek isteği, kendisinin öngörülmesi mümkün olmayan davranışlarıyla baş edemeyen annesinin yanına dönebilmek. Film, tahmin edilemez duygu patlamarı sonucunda başkalarına ve kendilerine zarar verme tehdidinde bulunan çocuklara derman bulmak üzere saygı, itimat ve özgüven gibi unsurlardan yararlanan eğitmenler ile psikologların bitmek tükenmek bilmeyen çabalarını gözler önüne seriyor.

Bernadette is a delicate-looking girl with unbridled energy. She is a ‘system crasher’. This term is used to describe children who break every single rule; children who refuse to accept any kind of structure and who gradually fall through the cracks in Germany’s child and welfare services. No matter where this nine-year-old is taken in, she is booted out again after a short time. And that is exactly what she is after, because all she wants is to be able to live with her mother again: a woman who is totally unable to cope with her daughter’s incalculable behaviour. The film depicts the tireless attempts of educators and psychologists who use respect, trust and confidence to create a way forward for children who threaten to destroy others and themselves as a result of their unpredictable outbursts.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü