Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    This Is Not Me

    Festival - Bu Ben Değilim

    4 Kasım 2022 Cuma
    92 dakika
    • 33. Ankara Film Festivali

    Bu Ben Değilim

    This Is Not Me

    Türkiye Turkey / 2022/ 92’ / DCP / Renkli Color/ Türkçe Turkish / İngilizce Altyazı English Subtitles

    Bu Ben Değilim! toplum, aile baskısı ve kendi iç çatışmaları nedeniyle cinsel yönelimini gizleyerek bir kadınla evlenen mutsuz geylerin hikayesini anlatıyor. Mustafa, Mehmet ve Yusuf, küçük şehirlerden, kasabalardan, metropol şehir İstanbul'a göç etmiş, muhafazakar ailelerden gelen üç eşcinsel erkek. Karakterlerin sürekli rol yapmaktan ve yalan söylemekten bunalmış̧, yaşadıkları ile hayal ettikleri arasında bocalayan, sıkışıp kalmış̧ dünyalarını ele alan film, derin kadın mağduriyetini de hissettiriyor. Mehmet ve Yusuf, kendi muhafazakar aile çevrelerinde heteroseksüel bir erkek ve birer aile babası. İç dünyalarındaysa erkek sevgililerine tutkuyla aşıklar ve gerçekliklerini sadece onlarla kurdukları paralel hayatlarında yaşıyorlar.

    ‘This Is Not Me’ tells the story of unhappy gay men who have had to marry women to hide their sexual orientation in the face of societal and family pressure in Turkey, and their own internal conflicts. The three main characters of the film, Mustafa, Mehmet and Yusuf migrated to Istanbul from small towns and come from conservative families. The film reveals each characters' world: exhausted from continually playing at social roles and lying about their identity, faltering between their reality and their dreams, frustrated and stuck in their lives. It also looks at the subject from the aspect of women who are the other victims of these marriages. Mehmet and Yusuf, both married to women, act the part of heterosexual males and family men within their own social circles. Privately, however, they are passionately in love with their male lovers and can only live their truth within the parallel lives they have built with them.

    Yönetmen Director: Jeyan Kader Gulsen, Zekiye Kacak

    Senaryo Screenplay: Zekiye Kacak, Jeyan Kader Gulsen

    Görüntü Yönetmeni Director of Photography: Christian Feiland

    Kurgu Editing: Jeyan Kader Gulsen, Zekiye Kacak
    Müzik Music: Vedat Yildirim, Cansun Kucukturk

    Ses Tasarımı Sound Design: Meriç Erseçgen

    Yapımcılar Producers: Jeyan Kader Gulsen

     

    Jeyan Kader Gülşen

     

    İstanbul ve Stuttgart'ta yaşayan ve uluslararası deneyimi olan belgesel film yönetmeni ve yapımcısı. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi  İletişim Fakültesi, Gazetecilik Bölümü'nde tamamladıktan sonra, Alman Robert Bosch – Markel Vakfı'ndan kazandığı akademik başarı bursu ile Tübingen'deki Eberhard Karls Üniversitesi’nde, medya ve sinema üzerine yüksek lisansını yaptı. Jeyan Kader Gülşen, Almanya'da Deutsche Welle (DW), ARD, ARTE, WDR, RTL, Pro7-Sat1 gibi çeşitli Alman basın yayın kuruluşlarında çalıştı.

    Documentary film director and producer living between in Istanbul, Turkey and Stuttgart, Germany. She completed her post-graduate degree on cinema and media at Germany's Eberhard Karls Tübingen University. Afterwards she received her bachelor's degree in journalism from the Marmara University Communication Department in Istanbul. In Germany, she directed and produced documentaries and programs for both private and public broadcasters, such as ARD, Arte, Deutsche Welle, Pro7/Sat1, RTL.

    Zekiye Kaçak

    Televizyonculuk geçmişi olan belgesel film yönetmeni. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Gazetecilik Lisans Eğitimi aldı. Uluslararası Basın Enstitüsü Derneği'nin Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlediği Araştırmacı Gazetecilik Eğitimi'ni tamamladı. NTV'de uzun yıllar muhabirlikten editörlüğe, program yapımcılığına kadar çok sayıda alanda çalıştı. Bir NTV klasiği olan Ve İnsan Programı'nda hazırladığı iki ayrı dosya haberle 2006 ve 2007 yıllarında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden ödül aldı.

    Documentary film director with a background in television. She received her bachelor's degree in journalism from Istanbul University. She also has an Investigate Journalism Certificate from the International Press Association (IPI). She worked at news channel NTV for 12 years. She received awards from the Turkish Journalists Association in 2006 and 2007.

     
    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü