Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    A Night In Four Parts

    Festival - Çilingir Sofrası

    6 Kasım 2022 Pazar
    60 dakika
    • 33. Ankara Film Festivali

    Çilingir Sofrası - A Night In Four Parts

    Türkiye Turkey / 2022/ 60’ / DCP / Renkli Color / Türkçe Turkish / İngilizce Altyazı English Subtitles

    2022 İstanbul Film Festivali;  Jüri Özel Ödülü, En İyi Erkek Oyuncu- 2022 Adana Altın Koza Film Festivali; SİYAD En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Görüntü Yönetmeni

    2022 Istanbul Fİlm Festival; Special Jury Award, Best Actor - 2022 Adana Film Festival; SIYAD Jury Award, Best Film, Best Actor, Best Cinematography

    Artık görüşmeyen, Y kuşağına ait iki okul arkadaşı, Emir Can ve Yusuf Efe yıllar sonra Beyoğlu’nda bir çilingir sofrasında bir araya gelir. Biri evli ve çocuklu olan iki eski “dost,” demlendikçe, özgür ve toksik maskülenliğin hâkim olmadığı bir coğrafyada, daha başka bir hikayelerinin olabileceğini fark ederler.

    Two high school friends from generation Y that no longer speak to each other, meet at a raki feast table in Beyoğlu. As two old friends drink, one married with children, they realize that in a freer country where there is no toxic masculinity their story could have been different.

    Yönetmen / Director: Ali Kemal Güven

    Senaryo / Screenplay: Ali Kemal Güven

    Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Engin Özkaya

    Sanat Yönetmeni / Art Director: Betül Erişir

    Kurgu / Editing: Selda Taşkın

    Oyuncular / Cast: Ahmet Rıfat Şungar, Barış Gönenen, Adnan Devran, Ecrin Bolkar, Gülhan Kadim

    Ali Kemal Güven

    1986 yılında İzmir'de doğdu. 2014 yılında Long Island Üniversitesi, Medya Sanatları bölümünden mezun oldu. Oyunu, Fatima'nın Erkekleri İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelendi. Kısa filmi, Cahide'nin Açık Evliliği BluTV'de yayınlandı. Duygu Asena'nın Aslında Özgürsün romanını Gain için dizi olarak senaryolaştırıp, ilk sezonunu yönetti.

    He was born in 1986, in Izmir. In 2014, he graduated from Long Island University, Media Arts. His play, ‘Men of Fatima ‘was staged by Istanbul State Theater. His short film, ‘Cahide's Open Marriage’  was streamed on BluTV.  He adapted Duygu Asena's novel ‘Actually, You're Free’ as a drama series and directed its first season for Gain.

    Filmografi / Filmography

    2016 Cahide Devekuşu'nun Açık Evliliği / Cahide's Open Marriage (Kısa Short)

     
    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü