Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Festival - Post Mortem

    5 Kasım 2022 Cumartesi
    115 dakika
    • 33. Ankara Film Festivali

    Post Mortem

    Macaristan / 2020 / 115’ / DCP / Renkli / Macarca, İngilizce, Almanca / İngilizce, Türkçe altyazı

    Hungary / 2020 / 115’ / DCP / Coloured / Hungarian, English, German / English, Turkish subtitles

    2021 Toronto Karanlıktan Sonra Film Festivali; Bronz Ödülü En İyi Uzun Metraj Film, Özel Ödül En İyi Korku Film, En İyi Yönetmen, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Özel Efekt, En İyi Ses Tasarım, En İyi Sinematografi, En İyi Montaj, En Korkunç Film, Çoğu İnsanın Devam Filmini Görmek İstediği Film / 2020 Trieste Bilim + Kurgu Festivali; Gümüş Melies Ödülü Özel Anma; Fantastik Türden En İyi Avrupa Filmi, RAI 4 Ödülü En İyi Film / 2021 Parma Uluslararası Film Müziği Festivali, İTALYA; Gümüş Menekşe En İyi Film / 2021 Macar Film Haftası; Macar Film Ödülü En İyi Sinematografi, En İyi Montaj, En İyi Set Tasarımı, En İyi Makyaj, En İyi Kostüm Tasarımı, En İyi Ses, En Orjinal Müzik / 2022 Grimmfest; Grimmfest Paskalya Ödülü En İyi Uzun Metraj Film, En İyi SFX Makyaj

    2021 Toronto After Dark Film Festival; Bronze Best Feature Film, Special Award for, Best Horror Film, Best Director, Best Supporting Actor, Best Special Effects, Best Sound Design, Best Cinematography, Best Editing, Most Scary Film, Film Most Want to See a Sequel to / 2020 Trieste Science+Fiction Festival; Melies d’argent Award Special Mention for Best European Feature Length Film from the Fantastic Genre, RAI 4 Award for Best Film / 2021 Parma International Music Film Festival, IT; Silver Violet Best Film / 2021 Hungarian Film Week; Hungarian Motion picture Award for Best Cinematography, Best Editing, Best Production Design, Best Make-up, Best Costume Design, Best Sound, Best Original Music / 2022 Grimmfest; Grimmfest Easter Award for Best Feature Film and Best SFX Effects

    I. Dünya Savaşından sonra geçen filmde, post mortem fotoğrafçısı ve küçük bir kız perili bir köyde hayaletlerle karşı karşıya gelir. Bu film, Macaristanın 94. Akademi Ödülleri En İyi Yabancı Film için aday adyı gösterilmiştir.

    After the first World War, a post mortem photographer and a little girl confront ghosts at a haunted village. The film was selected as the Hungarian entry for the 94th Academy Awards for Best International Feature Film.

    Yönetmen / Director: Peter Bergendy

    Senaryo / Screenplay: Piros Zankay, Gabor Hellebrandt, Peter Bergendy

    Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Andras Nagy

    Kurgu / Editing: Istvan Kiraly

    Oyuncular / Cast: Victor Klem, Fruzsina Hais, Judith Schell, Andrea Ladanyi

    Yapımcı / Producer: Abel Köves, Tamas Lajos

    Yapım Şirketi / Production Company, Szupermodern Studio

    Dağıtımcı / Distribution: I-ON New Media

    E-posta / E-mail: m.kraetzer@ionnewmedia.de

    Yaş Sınırı / Age Limit:

    Peter Bergendy

    Korku filmi psikolojisi üzerine tezini yazdığı üniversitede psikoloji eğitimi alan Peter Bergendy, Alman Sinema Dergisi'nin Macar baskısında on yıl boyunca editörlük yaptı. Aynı zamanda Macar Film Enstitüsü için akademik bir araştırmacı ve Macar televizyonunda editör ve yönetmen olarak çalıştı. En son filmi Post Mortem, Macaristan’ın ilk korku filmidir.

    Having studied Psychology at university where he wrote his thesis on horror film psychology, Peter Bergendy was the editor in chief for the Hungarian edition of the German Cinema Magazine for ten years. He was also an academic researcher for the Hungarian Film institude and worked as both an editor and a director in Hungarian television. His new latest film Post Mortem is the first Hungarian horror film ever made.

    Seçilmiş Filmografi / Selected Filmography:

    2018 Trezor

    2011 Sınav / A vizsga/ The Exam

    2004 Dur Anne Teresa! / Allitsatok meg Terezanyut! / Stop Mom Teresa!

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü