The Element of Crime

Festival / Suç Unsuru

1 Mart 2019 Cuma
83 dakika
  • Sinema Burada Festivali

Suç Unsuru / The Element of Crime

Türkiye Turkey / 2018 / 81’ / DCP / Renkli Color / Türkçe Turkish / İngilizce Altyazı English Subtitles

Yönetmen / Director: Süleyman Arda Eminçe

Senaryo / Screenplay: Süleyman Arda Eminçe

Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Emre Özel

Sanat Yönetmeni / Art Director: Behlül Berk Parça

Kurgu / Editing: İsmet Araç, Süleyman Arda Eminçe

Müzik / Music: Dost Bilen Kırım, Yener Çevik

Oyuncular / Cast: Bülent Çolak, Koray Erkök, Altuğ Elveriş, Burak Sarımola, Emre Şen, Duygu Yıldız, Kaan Songün, Hamdi Alp, Tuğba Eskicioğlu, Enis Aybar, Efe Erdal, Emin Maltepe ve Mantar

Yapımcılar / Producers: Kaan Songün, Behlül Berk Parça, Süleyman Arda Eminçe

Yapım Şirketi / Production Company: Varyete Film, Atonic Project

Türkiye ve Dünya Hakları / Turkey and World Sales: Varyete Film

E-posta / E-mail: infovaryete@gmail.com

Yaş Sınırı / Age Limit: 7+ 13A

Celal ve Buğra aynı evi paylaşan iki yakın arkadaştır. Bir sabah yeni taşındıkları evde hiç beklemedikleri şekilde Komiser Baran ve ekibi tarafından uykularının en derin noktasından alınıp şüphelisi oldukları bir soruşturmanın ortasına yerleştirilirler.  Komiser Baran ve ekibi, yapılan ihbar ve savcının emriyle geldikleri evde, olayı aydınlatmak için dikkatlerini garip ve tekinsiz buldukları bu ikiliye yöneltmiştir. Olaya görevi gereği dahil olan apartman yöneticisi Arslan Bey ise yeni taşınan komşularını hiç tanımadığı gerçeğiyle yüzleşirken kapı komşularının iddialar karşısındaki soğukkanlı duruşlarına da anlam veremez. Arama süresince şüphelere yenileri eklenir.

Celal and Buğra are two close friends who are sharing a flat together. One day, they wake up frightfully to an unexpected police raid in the house they recently moved in. Building superintendent Mr. Arslan questioningly attends the police search for that unclear Element of Crime. While police commissioner Baran and his team searches the house inside out, they also find themselves involved in a discussion about crime, guilt and conscience.

Süleyman Arda Eminçe

1984 yılında İzmit’te doğdu, ortaokul ve lise eğitimini burada tamamladı. Sonrasında Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünden mezun oldu. Ulusal kanallarda birçok dizinin yanı sıra çeşitli film ve kısa filmlerde oyunculuk yaptı. Oyunculuk kariyerine hâlâ devam etmektedir.

He was born in 1984, in İzmit, and completed his secondary and high school education in there. Then he graduated with scholarship from Fine Art Faculty, Acting Department of Maltepe University. He acted in a lot of movie-series and short-movies on national channels. He still continues his acting career.

Filmografi / Filmography

2017 Ânmoment (belgesel / documentary)

2016 Yolculuk (kısa / short)

2015 Denizatı (kısa / short)

2014 Göge Duranlar (kısa / short)

2014 Doğuda Kaybetmek (kısa / short)

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü