Chaos

Kaos-

24 Mayıs 2019 Cuma
  • Sinema Burada Festivali

KAOS (Chaos)

24 Mayıs Cuma
Saat:14:00


Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

Avusturya / Suriye / Lübnan / Katar / Austria, Syria, Lebanon, Qatar, 2018, renkli/colour, 95’, DCP
Özgün Dili/Original Language: Arapça / Almanca / Arabic/ German
Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English
Yönetmen/Director: Sara Fattahi
 

Film, üç farklı şehirde yaşayan üç kadının hikayesini anlatıyor. Hepsi hayattan vazgeçmiş kadınlar. Biri, Şam’da yaşıyor. Başkalarıyla konuşmayı tamamen bırakmış ve yaşadığı evde kendisini soyutlamış. Diğeri, savaş yüzünden Şam’ı terk edip İsveç’e gitmiş, geçmişte yaşadığı acıları unutma ümidiyle kendisini resim yapmaya vermiş. Üçüncü kadın ise kendini Viyana’da bulur ve İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Avusturya’dan kaçan bir kadının hayaleti gibi bilinmez bir gelecekle baş başa kalır. Film, biri Şam’da, diğeri sürgünde sıkışıp kalmış, üçüncüsü de ülkeden daha yeni ayrılmış kadınlar arasındaki bir tartışma niteliğinde. İç ile dış arasında sonuca bağlanması imkânsız bir sohbet gibi.

The film narrates the story of three women in three different cities. They have given up on life. One lives in Damascus. She has stopped speaking to others entirely, isolating herself in her flat. The other has left Damascus as a result of the war and went to Sweden, where she imprisons herself in her paintings, hoping through them to rid herself of the torments of the past. The third ended up in Vienna and faces an unknown future, like the ghost of a woman who fled Austria after the Second World War. It is a discussion between a woman stuck in Damascus, a second stuck in exile, and a third who has recently left. It is a conversation between the interior and the exterior – an impossible conversation.
 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü