Kilit

Karanlık Şehir Hikayeleri: Kilit

27 Ağustos 2021 Cuma
13 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
Şiddet ve Korku unsurları içerir.
Olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içerir.
  • Aksiyon
  • Gizem
  • Polisiye

Cezaevinde aynı gece on mahkumun esrarengiz ölümü ve olayı çözmek ile görevli polislerin hikayesini anlatan “Kilit” filminin çekimleri, Ümraniye Netaş Stüdyoları’nda kurulan özel platonun yanı sıra Adli Tıp Kurumu, Beykoz, Fatih ve İstanbul’un çeşitli bölgelerinde gerçekleştirildi.

Filmin senaryosu Arif & Adil Valizade ile birlikte Cenk Çalışır imzası taşırken yapımcı koltuğunda Arif Valizade, yönetmen koltuğunda ise Adil Valizade bulunuyor. Polisiye / Gizem türündeki yapım farklı hikayesi ve anlatım dili ile dikkat çekiyor. Filmin oyuncu kadrosunda Mert Fırat, Melisa Aslı Pamuk, Timur Acar, Asuman Dabak, Gökhan Tevek, Tuğçe Karabacak, Melik Akkaya ve Mustafa Alabora gibi güçlü isimlerin yer alması dikkat çekiyor.

5 haftada çekimleri tamamlanan filmin bilimsel, tıbbi ve polisiye konularında Adli Tıp Kurumu’ndan danışmanlık alındı ve çekimlerin bir kısmı bizzat İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda gerçekleştirildi. Özel kurulan platoların yanı sıra VFX destekli farklı mekanları içeriğinde barındıran film, konusu ve türü ile birlikte görsel dili ile de izleyicilere farklı bir yerli film deneyimi vaat ediyor.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü