Mekanlar ve Yüzler

Mekanlar ve Yüzler

24 Mayıs 2019 Cuma
89 dakika
  • Belgesel

Mekanlar ve Yüzler (Faces Places)

Tarih: 24 Mayıs Cuma
Saat: 21:30

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

France/Fransa/, 2018, renkli/colour, 52’, Belgesel
Özgün Dili/Original Language: English/İngilizce
Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English
Yönetmen/Director: Agnes Varda, Jr

Agnès Varda and JR have things in common: a passion for and the exploration of images in general, and more precisely, for places and for ways of showing, sharing, and exhibiting them. Agnès chose cinema.   JR chose to create open air photography galleries. When Agnès and JR met in 2015, they immediately wanted to work together, to shoot a film in France, far from cities, during a trip in JR's photographic (and magical) truck.   

Agnès Varda ve JR'ın ortak noktaları: genel olarak görüntülerin tutkusu, araştırılması, daha kesin olmak gerekirse mekanlar ve bunları gösterme, paylaşma, sergileme yolları. Agnès sinemayı seçti. JR ise açık hava fotoğraf galerileri oluşturmayı. Agnès ve JR, 2015 yılında bir araya geldikleri anda, JR’nin fotografik (ve büyülü) kamyonundaki bir seyahat sırasında Fransa’da şehirlerden uzak bir film çekmek için birlikte çalışmak istediler.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü