-

Melody Makers Dergisi

25 Mayıs 2019 Cumartesi
  • Sinema Burada Festivali

Melody Makers Dergisi 

Tarih:
25 Mayıs Cumartesi
Saat: 11:30

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

Canada/Kanada, 2017, renkli/colour, 97’, DCP
Özgün Dili/Original Language: English/İngilizce 
Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English
Yönetmen/Director: Leslie-Ann Coles
 

Melody Makers filmi, 1926 yılında yayım hayatına başlayan Melody Maker dergisinin caz müziyenlerine yönelik haftalık ticari bir gazete olmaktan çıkıp, 1960’ların ortasında dünyada herkesin “mutlaka okunması gereken” mecmua olarak gördüğü ve rock and roll müzisyenlerine yönelik olarak çıkan bir dergiye dönüştüğü zamanlarda rock ‘n’ roll gazeteciliğinin doğuşunu anlatıyor. Rolling Stone dergisinin habercisi olan Melody Maker, popüler bir kültür olayı haline gelirken, bu başarısını da büyük oranda dışarıdan katkı sağlayan fotoğrafçı Barrie Wentzell ile dergi kapağını süsleyen siyah-beyaz fotoğraflara borçludur. 

Melody Makers captures the birth of rock’n’roll journalism, when Melody Maker magazine transitioned from being a weekly jazz musician’s trade paper – established in 1926 – into an internationally recognized “must read” for rock and roll fans and musicians alike by the mid-1960s. A forerunner to Rolling Stone magazine, Melody Maker was a pop culture phenomenon, and this was, to a great extent, due to its chief contributing photographer, Barrie Wentzell, and his black-and-white photos that blistered across the front cover. 

 

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü