-

Onların Evi-Doğduğum Yer-Kırmızı Elbise-Beyaz ve Pofuduk-Biliyormuydun?

25 Mayıs 2019 Cumartesi
  • Sinema Burada Festivali

Onların Evi
Sihirli bir agar ev, fantezilerimizi ve arzulari-mizi onune serebilise ne olurdu? Ya turn nesnelerin ruhu olsaydi ve uzak mesafe ili§kileri de kolay olsaydi? Yani, uzak mesafe ili§kileri konusunda size verebilecegimiz bir recete yok ama gerisi icin Him&Her filminin bir cevabi var. 

What if a magical treehouse could illustrate our fantasies and desires? If all objects would have a soul and even long-distance relationships would be easy to handle? Well - we can't give you the recipe for long-dis-tance relationships, but for the rest Him&Her finds an answer. 

Doğduğum Yer

Trafiğin yoğun ve çekilmez olduğu o saatler. Kamuya açık yerlerde sigara içen insanlar. Bacaklarımızı ağdalayınca katlandığımız o acı ve güzellk için yaptığımız o yüz maske-leri. işten sonra toplanan şirket çalışanları. Daha çok alkol almaya zorlanan insanlar. Arabaların önüne atlayıp para için yaralan-mış numarası yapan lar. Umumi tuvalette gizli kamera koyup görüntüleri internette paylaşanlar. Gelişigüzel, nedensiz şekilde şiddete başvuran sarhoşlar. Bu kısa ve eğ-lenceli hikayelerle Güney Kore kültürünün içine işlemiş çeşitli sosyal konulara eleştirel bir gözle bakıyoruz
Sitting through insufferable rush hour traffic. People smoking in public places. Enduring pain by waxing our legs and putting on facial masks to take care of our beauty. Required company staff gatherings after work. Being pressured to drink more alcohol. People jumping in front of cars and feigning injuries for money. Hiding cameras around a public restroom and uploading the photos to the worldwide web. Random, unprovoked vio-lence by drunk people. Through these short, humorous vignettes, one presents a critique of the diverse social issues permeating throughout South Korean culture. 


Kırmızı Elbise

Yıl 1985. Yer Tahran. İran-Irak savaşı. "Mar-mar" için nenesinin ve dedesinin evinde sıradan bir akşam üstü. Sabahki okul top-lantısında atılan "Amerika'ya Ölüm" slo-ganlarının yankısı, dedesinin en çok sevdi-ği radyo programı olan "Amerika'nın Sesi" programına karışıyor. Marmar, ninesinden görkemli Amerikalı pop yıldızının giydiği kır-mızı ve askısız elbisenin aynısı yapmasını beklemektedir. 
1985. Tehran. Iran-lraq war. For 'Marmar' it is another ordinary afternoon at the grand-parents'. The echo of 'Death to America' chants from the morning school assembly mixes with 'The voice of America'; grandad's favourite radio program. Marmar is waiting for granny to make her a dress exactly the same as the glamorous American Popstar; Bright red. No straps. 


Beyaz ve Pofuduk

Genç bir adam, pofuduk beyaz şeylerden hastalık derecesinde korkarak büyür ve ne olursa olsun bu korkunun üstesinden gelme-ye karar verir. 
Beyaz ve Pofuduk, 10 yaş ve üzeri seyirci-ye hitap etmek üzere tasarlanmış, 2 boyutlu, kısa bir animasyon filmidir. Filmdeki genel estetik anlayışı, çocuk kitabı illüstrasyonları niteliğindedir. Film, eşlik eden dramatik an-latıya tezat olacak şekilde kaytısız bir görsel tarza sahip. 
A young man grows up with a pathological fear of fluffy white things and decides to overcome this fear no matter what! 
White and Fluffy is a 2D animated short de-signed to appeal to audiences of ages 10 and up. The overall aesthetic is of children's book illustration. The film has a nonchalant visual style to contrast the dramatic narrati-on accompanying the film. 


Biliyormuydun ?

Benekli sırtlan ile kendi aramda eşcinsellik ve cinselliğin ortak alanlarında bir keşifi.
An exploration in shared sites of queerness  and sexuality between the spotted hyena and myself.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü