El Callejon

Öpücük Sokağı

26 Mayıs 2019 Pazar
  • Sinema Burada Festivali

Öpücük Sokağı (El Callejon)

Tarih: 26 Mayıs Pazar
Saat: 19:30

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda,  Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

México/Meksika, 2017, renkli/colour, 104’, DCP
Özgün Dili/Original Language: Espanol/İspanyolca
Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English
Yönetmen/Director: Caro Duarte

Kayıp kocasından haber almayı bekleyen Andrea, kendisini Meksika’nın kuzeyinde bulunan küçük ve şirin bir kasabada sade bir hayata alıştırır. Kocasının şansını başka bir ülkede aramaya karar verip ortadan kaybolduğu günden bu yana bir yıl geçmiştir. Birden, ailesinin doğduğu kasabada yaşamak üzere Amerika’dan gelen genç bir adamla tanışır. Paul, kasabadaki barda çalışmaya başlayan çekici bir country şarkıcısıdır. Andrea, onunla daha önce yaşadığı tüm ilişkilerden farklı bir ilişkiye başlar. Andrea ve Paul, arka fonda kasabanın o sevimli ambiyansıyla birlikte rüya gibi, samimi ve herkesten gizli bir aşk macerası yaşarlar. Ve Meksika’da biricik aşkının elini öperken hayatını kaybeden genç bir adamla ilgili efsaneye konu olan “öpücük sokağında” defalarca bir araya gelirler.

Waiting for some clue of her missing husband, Andrea has settled into a predictable and simple life in a charming little town in northern Mexico. It has been a year since her husband disappeared when he decided to seek fortune in another country. Out of the blue she meets a young man coming from the United States to live in the town where his parents were born. Paul is a charming country singer that starts work at the local bar. With him, Andrea begins a relationship different to any that she’s ever had with anyone else before. Andrea and Paul are now involved in an idyllic and sincere secret romance, immersed in the lovely atmosphere of the place. They meet several times at “the alley of the kiss”, home to a Mexican legend about a young man who died kissing the hand of his one and only true love. 

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü