Colorless Dream / Hewno Bêreng

Renksiz Rüya

22 Haziran 2018 Cuma
13 yaş altı izleyici kitlesi aile eşliğinde izleyebilir.
7 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
Olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içerir.
80 dakika
  • Dram

Türkiye Turkey / 2017 /80’/ DCP / Renkli Color / Türkçe, Kürtçe Turkish, Kurdish / İngilizce, Türkçe Altyazı English, Turkish Subtitles

Yönetmen / Director: Mehmet Ali Konar
Senaryo /
Screenplay: Mehmet Ali Konar
Görüntü Yönetmeni /
Director of Photography: Yağız Yavru
Sanat Yönetmeni /
Art Director: Aziz Çiçek
Kurgu /
Editing: Naim Kanat
Müzik /
Music: Mehmud Berazi
Oyuncular /
Cast: Bilal Bulut, Cıvan Güney Tunç, Orhan Alici, Cuma Karaaslan
Yapımcılar /
Producers: M. Tayfur Aydın, Mehmet Ali Konar
Yapım Şirketleri /
Production Companies: MTA Film, Zerr Film
Türkiye ve Dünya Hakları /
World Sales: Zerr Film
E-posta /
E-mail: aliawdiya@gmail.com
Yaş Sınırı /
Age Limit:

90’lı yılların karanlık politik olaylar örgüsünün ortasında kalan Mirza, bitmeyen bu durumun mağduru olmaktan kurtulamamıştır. Annesinin ölümünün ardından içine kapanıp gördüğü kötü rüyalarla savaşmaya çalışan Mirza’nın hayatı, bir süreliğine evlerine misa r olarak gelen Mir Ahmed ile birlikte değişir. Çocukluk, matem ve hayallerden oluşan bu hikâye, kuşatılmış bir zaman aralığında bir çocuğun yaşama ritmi ve farkındalık kabiliyetiyle anlatılıyor.

English Version

Being surrounded by the obscure political events as a child in the 1990s in Turkey, Mirza cannot escape from being a victim of the devastating events lasting for a long time. After his mother’s death, Mirza becomes apathetic and introverted child who struggles with nightmares. However, his life changes upon arrival of a guest named Mir Ahmed. The story consisting of childhood, mourning and dreams is told by the life rhythm and awareness of a child.

MEHMET ALİ KONAR

1982’de Bingöl’de doğdu. 2005 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun oldu. Uzun  filmler ve belgesellerde reji asistanı olarak çalıştı. Televizyon dizileri için komedi senaryoları yazdı. Türkçe, İngilizce, İtalyanca ve Kürtçe dillerini bilmektedir.

English Version

Born in Bingöl, 1982. He graduated from Marmara University, Communication Faculty. He has worked as an assistant director in documentary and feature  films. He has written comedies for TV. He speaks Turkish, English, Italian and Kurdish.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Seçtiğiniz seans, seanstan 15 dakika önce internet satışına kapatılmıştır. Dilerseniz biletinizi gişeden satın alabilirsiniz alabilirsiniz.
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü