The Chairs Game

Sandalye Kapmaca

25 Mayıs 2019 Cumartesi
  • Sinema Burada Festivali

Sandalye Kapmaca (The Chairs Game)
Tarih:
25 Mayıs Cumartesi
Saat: 14:00

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

Germany/Almanya, 2018, renkli/colour, 118’, DCP
Özgün Dili/Original Language: German / Almanca
Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English
Yönetmen/Director: Lucia Chiarla

Sandalye Kapmaca, şanslı olmanız gereken bir çocuk oyunudur: Doğru zamanda doğru yerde olamazsanız ayakta kalırsınız. 39 yaşında, bekar ve işsiz olan Alice’in, bu saçma oyunda artık kazanması mümkün değildir. İşsizlik kurumu, kendisini sürekli iş başvurusu eğitimlerine gönderir. Fakat Alice, bu eğitimlerin sonucunda iş bekleme kuyruğundan kurtulamayacağının farkındadır. Bu nedenle bir sabah eğitimi yarıda bırakır. Bunun sonucunda işsizlik ödeneği azaltılan Alice, paraya sıkışır.

“Reise nach Jerusalem” (The Chairs Game) is a children game in which you need luck:
you need to be in the right place at the right time – otherwise you won’t get a chair. Alice, 39 years old, single and unemployed can no longer win at this silly game. The unemployment office keeps sending her to job application trainings. Yet, Alice knows they won’t lead her to stop waiting in line. Hence, one morning she decides not to finish one of them. Her unemployment benefits are then reduced, and money gets tight.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü