-

Ulusal Kısa Kurmaca 2

7 Ekim 2019 Pazartesi
  • Kurgu

AYLİN

 

Yönetmen  Director: Ozan Yoleri

Yapımcı  Producer: Alara Hamamcıoğlu

Senarist  Screenplay: Ozan Yoleri

Görüntü Yönetmeni  DoP: Celine Baril

Kurgu  Editing: Ayhan Ergürsel, Rana Önoğlu

Oyuncular  Cast: Ahsen Eroğlu, Sena Konak

 

On iki yaşındaki Irmak için kendinden yaşça büyük arkadaşı Aylin'le takılmak ona heyecan, özgürlük ve kadınlığın kapılarını açmaktadır. Aylin erkek arkadaşıyla bu küçük Ege kasabasından ayrılmaya karar verdiğinde Irmak bu hislerinin tahmin ettiğinden daha karmaşık olduğunu fark etmeye başlar.

 

Twelve-year-old Irmak idolizes her older teenage friend Aylin, who for Irmak embodies excitement, independence and womanhood. When Aylin plans to move away with her boyfriend, Irmak begins to realize that her feelings for her friend are more complicated than she knew.

 

BOŞLUK

VOID

Yönetmen  Director: Elif Eda Karagöz

Yapımcı  Producer: Enes Erbay

Senarist  Screenplay: Elif Eda Karagöz

Görüntü Yönetmeni  DoP: Ayşe Nur Gençalp

Kurgu  Editing: Mustafa Taşıtman

Oyuncular  Cast: Ayşe Can Tatari, Efe Akercan

 

Simge kendisini tutsak gibi hissettiği ilişkisini bitirebilmek için hiç tanımadığı bir adamdan sevgilisinin rolünü oynamasını ister fakat bu ayrılık konuşmasının provası Simge’yi hiç ummadığı bir yere taşır.

 

Simge, who feels imprisoned in her relationship, asks a delivery guy to pretend to be her boyfriend for rehearsing a break up talk but this rehearsal puts her into a place she wouldn’t imagine.

 

İYİ YEMEK ÖLDÜRÜR

FINE DYING

 

Yönetmen  Director: Umut Evirgen

Yapımcı  Producer: Umut Evirgen

Senarist  Screenplay: Umut Evirgen

Görüntü Yönetmeni  DoP: Veli Kuzlu

Kurgu  Editing: Erkan Erdem

Müzik  Music: Cem Öget

Oyuncular  Cast: Burak Yamantürk, Seda Akman, Hazer Amani

 

Gündelik hayatında bir tane böceği bile ezmekten korkan Vegan Arthur , mutfakta hayvanları canlı canlı katletmekten ve lezzet uğruna her şeyi feda etmekten kaçınmaz.

 

Vegan Chef Arthur, who is very sensitive in real life, does not keep away from murdering animals and sacrificing anything for flavour when he steps into the kitchen.

 

TAŞ

STONE

Yönetmen  Director: Alican Yücesoy

Yapımcı  Producer: Alican Yücesoy

Senarist  Screenplay: Alican Yücesoy

Görüntü Yönetmeni  DoP: Necmettin Akdeniz

Kurgu  Editing: Fatih Yılmaz

Müzik  Music: Tolga Çebi

Oyuncular  Cast: Füruzan Aydın, Yüksel Çakır, Ata Yılmaz Önal, Aşkın Şenol

 

Mahalle, okul, ev, pazar yeri, insanlar… Her şeyin çok tanıdık ve bir o kadar da tuhaf olduğu bir dünyaya adı Muzaffer konulan bir bebeğin gelişiyle başlar film… Onu hikayenin dünyasında diğerlerinden ayıran şey merakıdır.

 

In this strange world; neighborhood, school, home, market place, people, everything is very familiar and belongs to this land. The film starts with the birth of a baby named Muzaffer coming into this world. What sets him apart from the others in the story’s universe is his curiosity.

 

TOR

Yönetmen  Director: Ragıp Türk

Yapımcı  Producer: T. Kaan Karasoy

Senarist  Screenplay: Ragıp Türk

Görüntü Yönetmeni  DoP: Fatih Türker

Kurgu  Editing: Erhan Örs

Oyuncular  Cast: Duygu Aktoprak, Rüçhan Çalışkur, Gökhan Mumcu, Sercan Özinan

 

Yaşlı Ayşe kasabasında, torunuyla birlikte zorlu bir yaşam sürmektedir. Geçimini de, civardaki zengin bir ailenin bekçi köpeği olan Tor’un bakıcılığını yaparak sağlamaktadır. Tor, bir gün çok hastalanır. Aile yurt dışındadır ve Ayşe, Tor’u yaşatmak için varını yoğunu seferber eder.

 

Ayşe is an elderly woman who lives in a town with her grandchild where she has a hard life. She makes her living by looking after Tor, the guard dog of a local rich family. One day Tor becomes very ill. The family are away in the city so Ayşe puts her heart and soul into keeping Tor alive.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü