-

Uluslararası Kısa Belgesel 1

7 Ekim 2019 Pazartesi
  • Kurgu

ARADA

IN BETWEEN

Yönetmen  Director: Samir Karahoda

Yapımcı  Producer: Eroll Bilibani

Görüntü Yönetmeni  DoP: Samir Karahoda

Kurgu  Editing: Enis Saraçi

 

Yurtdışında yaşayan kardeşler, ailedeki eşitlik ve birliği ifade etmek üzere birbirinin aynısı evler inşa ederler. Film ekonomik zorunluluklar nedeniyle hayatlarının çoğunu kendilerine ait olmayan bir kültürde, birbirlerinden ayrı geçirmek zorunda kalan ailelerin sevgi dolu bir tasvirini sunuyor.

 

Brothers and sons who live abroad build identical houses to express the equality and unity in family. An empathetic portrait of the families that, by economic necessity, need to live much of their lives separated and living in cultures not their own.

 

AŞK 404

LOVE 404

Yönetmen  Director: Agata Baumgart

Yapımcı  Producer: Studio Munka

Senarist  Screenplay: Agata Baumgart

Görüntü Yönetmeni  DoP: Grzegorz Pacek, Piotr Pawlus

Kurgu  Editing: Svitlana Topor

Müzik  Music: Damian Pielka

 

Yetişkinliğe adım atmak üzere olan Rena ve annesi için, Internet yavan hayatlarından kaçabilecekleri bir sığınaktır. Yetenek show’ları, Facebook ve YouTube dünyasında klavye, şöhrete ve aşka açılan kapı gibi görünür. Ancak fantezi ile gerçeklik arasındaki sınırın ortadan kalkması an meselesidir.

 

Rena is on the threshold of adulthood. For her and her mother, the Internet is a form of escape from their humdrum everyday lives. In the world of talent shows, Facebook and YouTube, the keyboard seems to be a gateway to fame and love. Yet the border between fantasy and reality is quickly obliterated.

 

ÇEMBER

THE CIRCLE

Yönetmen  Director: Lanre Malaolu

Yapımcı  Producer: Elizabeth Benjamin

Görüntü Yönetmeni  DoP: Monika Jastrzebska

Kurgu  Editing: Monika Jastrzebska

Müzik  Music: Jan Brzezinski

 

“Çember”, Doğu Londra’da Hackney sosyal konutlarında yaşayan David ve Sanchez kardeşlerin cesur ve lirik bir portresi. Aile ve arkadaşlıklarına, her gün karşılaştıkları ırkçı imalara, akıl sağlıklarına ve duygularını nasıl dışarı vurduklarına ilişkin güçlü bir bakış sunan film, dansla belgeseli buluşturarak, kardeşlerin öyküsüyle yaşadıkları zorlukları, göz alıcı dans hareketlerinde görünür kılıyor. “Çember”, Londra’nın varoşlarında genç, siyahi erkek olarak büyümenin ne demek olduğunu gösteriyor.

 

The Circle is a bold and lyrical portrayal of two brothers, David and Sanchez, living on a Hackney council estate, in East London. The film gives a compelling insight into their family and friendships, the stigmas they face daily, their mental health and how they process their emotions. Combining dance with documentary, their story and the challenges they face are embodied through vivid movement sequences. The Circle looks at what it means to be a young black man growing up in inner city London.

 

UÇAMAYAN SÜPER KAHRAMAN

SUPERHERO WITHOUT SUPERPOWER

Yönetmen  Director: Beatrice Baldacci

Yapımcı  Producer: Luca Ricciardi, Aurora Palandrani

Senarist  Screenplay: Beatrice Baldacci

Görüntü Yönetmeni  DoP: Corrado Iuvara

Kurgu  Editing: Isabella Guglielmi

Oyuncular  Cast: Beatrice Baldacci, Alessandra de Bonis, Teresa del Pozzo

 

Videoya bir VHS kaset konur. Ekranda flu görüntüler belirir; Beatrice’in çocukluk anılarıdır bunlar. Tıpkı kasetlerin zamanla bozulması gibi çocukluk anıları da bulanıklaşmıştır. Sinemacının, hayatının en önemli anlarından bazılarını ve hasta annesiyle ilişkisini sindirmeye çalıştığı bir yolculuğun başlangıcına şahit oluruz. Bu zor yolculuk sayesinde sinemacı, kaybettiği şeyi bulmak üzere en mahrem anlatısını kurar.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü