Woodstock

Woodstock

5 Mart 2018 Pazartesi
184 dakika
  • 22. Uçan Süpürge

ABD USA / 1970 / 184’ / DCP / Renkli Color / İngilizce English / Türkçe Altyazı Turkish Subtitles

Yönetmen / Director: Michael Wadleigh
Görüntü Yönetmeni /
Director of Photography: Malcolm Hart, Don Lenzer, Michael Margetts
Kurgu /
Editing: Jere Huggins, Thelma Schoonmaker, Martin Scorsese, Michael Wadleigh, Stanley Warnow, Yeu-Bun Yee
Müzik /
Music: Lee Osborne, Eddie Kramer, Eric Blackstead, Larry Johnson
Oyuncular /
Cast: Richie Havens, Joan Baez, The Who, Sha-Na-Na, Joe Cocker, CountryJoe and the Fish, Arlo Guthrie, Crosby Stills & Nash, Ten Years After, John Sebastian, Santana, Jimi Hendrix
Yapımcı /
Producer: Bob Maurice
Yapım Şirketi /
Production Company: Wadleigh-Maurice
Dağıtım /
Distribution: Park Circus
E-posta /
E-mail: phil@parkcircus.com
Yaş Sınırı /
Age Limit: 12+


1971 Oscar Ödülleri; En İyi Uzun Belgesel
1971 Oscar Awards; Best Feature Documentary


Üç saati aşan efsanevi Woodstock filmi, 1969 yılında “Barış ve Müziğin Üç Günü” sloganıyla ilk kez düzenlenen ve 450 bin kişinin katıldığı Woodstock Müzik Festivalini belgeliyor. Michael Lang ve Joel Rosenman tarafından organize edilen Jimi Hendrix, Janis Joplin, Santana, Joan Baez, The Who, Joe Cocker, The Band, Jefferson Airplane gibi rock, folk ve funk müziğin efsanelerini bir araya getiren festivalin ne kadar büyük, kalabalığın ne denli etkileyici olduğunu bir yandan görüntüler üzerinden takip ederken bir yandan da tanıklıkları dinliyoruz. Yönetmen Michael Wadleigh sadece bir festival ya da müzik şöleni olarak kalmayan, ‘68’in ruhunu, yarım milyon insanın barış mesajını ve isyan ateşini taşıyan Woodstock’ın bir bakıma tarihteki yerini arşivliyor. Müzik belgeselleri içerisinde çok özel bir yeri olan bu belgesel sahne kayıtları, çoklu çekimleri, döneme ışık tutan röportajlarıyla defalarca taklit edilen bir film olarak adeta parlıyor.

English Version

The legendary film that lasts longer than three hours, tells the story of Woodstock Music Festival, held for the first time with the in 1969 with the “3 Days of Peace & Music” motto and the participation of 450,000 people. As we watch the footages of the massive festival; organized by Michael Land and Joel Rosenman; bringing together the legends of rock, folk and funk like Jimi Hendrix, Janis Joplin, Santana, Joan Baez, The Who, Joe Cocker, The Band, and the Jefferson Airplane and the amazing crowds, we also listen to people’s memories. Director Michael Wadleigh archives the place of Woodstock, that was not just a music festival but also the soul of ‘68, half-a-million people’s message of peace and the fire of rebellion. Having a very special place in the musical documentaries, the documentary shines as a repeatedly imitated documentary with stage footages, multiple shots, and interviews reflect the time.

MICHAEL WEDLEIGH

1939’da Ohio, ABD’de doğdu. Görüntü yönetmeni, yönetmen ve yazar olarak tanınan Wadleigh, ABD’de Akademi Ödüllerinde Woodstock ile en iyi belgesel Oscar’ı kazandı.

English Version

Born in Ohio, USA, 1939. He is a cinematographer, director and writer. He won the best documentary Oscar with Woodstock in Academy Awards, USA.

Filmografi / Filmography

1999
Jimi Hendrix: Live at Woodstock
1990 Woodstock: The Lost Performances
1981 Wolfen
 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü