-

Yarışma- Sunrise With Sea Monsters

30 Ekim 2019 Çarşamba
70 dakika
  • Festival

Yarışma- Sunrise With Sea Monsters
Filmin Adı: Sunrise With Sea Monsters 
Yönetmen: Myles Painter 
Ülke: İngiltere 
Süre: 70’ 
Yıl: 2018 
Yer: Vault 34 
Tarih: 15 Kasım / 20:00 
Altyazı: Türkçe 
Sinopsis:  Sunrise With Sea Monsters, mütevazi bir sabit sürücünün masaüstünün güven verici sığınağından, İngiliz peyzajının tehlikeli romantizmine hafıza, veri, hümanizm ve geleceğe dair spekülatif saçma sapan fikirlerle yaptığı peygamberce absürt yolculuklarını gözler önüne serer. Bilim kurgu teknolojisinin, küresel arşivlerin, dijital kıyametin, metafiziksel verilerin, insan dışı geleceklerin ve hafıza hatalarının oluşma ihtimalini ortaya çıkarmak için kendini keşfetme arayışına giren bu sabit diskin hikayesi ise eski bir kurmalı Bolex kamerayla tamamen 16 mm film stoğunda yakalandı. 
Film, insan bilgisinin uzun süreli korunması için ortaya çıkan veri depolama teknolojilerini geliştiren film yapımcıları ve öncü teknoloji uzmanları arasındaki konuşmalara ve gerçeğin doğasını, verilerin ve insanlığın geleceğini sorgulayan radikal düşünürlere yer veriyor. Bu kişiler tarafından canlandırılan sabit disk ise, gelecekte kim ve nasıl, neden ve kim tarafından hatırlanmak istediğimizi sormak için geniş bir sinema manzarasına giriyor. 
Sunrise With Sea Monsters charts the absurdly prophetic journey of a humble hard drive from the domestic shelter of the desktop and out into the perilous romance of the British landscape to explore speculative ideas on memory, data, humanism and futurity. Captured entirely on 16mm film stock with an old clockwork Bolex camera, the hard drive embarks on a quest of self-discovery to reveal an odyssey of sci-fi tech, global archives, digital apocalypses, metaphysical data, non-human futures, and memory failure.  The film features conversations between the filmmaker and pioneering technologists who are developing emerging data storage technologies for the long-term preservation of human knowledge and radical thinkers 
who are questioning the nature of reality, data, and the future of humanity. Animated by these voices, the hard drive traverses a vast cinematic landscape to ask the who, how, when and why we will be remembered in the future and by whom?   
Yönetmen Bio: 
Anlatı-dışı, deneysel belgesel film ve video üretmek için dijital ve analog film teknolojileri ile çalışan sanatçı. Çalışmalarında, insan ve insan kimliğinin kültür, teknoloji, tarih, peyzaj ve felsefe ile nasıl temsil edildiğini ve anlaşıldığını inceliyor. Bu geniş kapsamlı konu alanlarında araştırma, yazma, röportaj ve çok disiplinli kökenden gelen bireylerle işbirliği yaparak geniş kapsamlı keşif araştırmaları yapıyor. Araştırmalarında biyografik, ezoterik ve mizah dolu yolculuklara imza atarak, bilgi çağındaki insan çabasının saçmalıklarını inceleyen benzersiz hikaye ve kavramlar arasında ilişkiler kuruyor. 
I am an artist filmmaker working with digital and analogue film technologies to produce non-narrative and experimental documentary film and video.In my work, I examine how identities of the self and the human are represented and understood through culture, technology, history, landscape and philosophy. I navigate these expansive subject areas through research, writing, interview and collaboration with individuals from multidisciplinary backgrounds to build large bodies of exploratory research. By charting biographical, esoteric and humorous journeys through the research I identify and establish interrelations between unique stories, agents and concepts with which to build my work probing the absurdities of human endeavour in 
the information age.  
 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü