-

Yarışma- Yeni Soluk 3

30 Ekim 2019 Çarşamba
60 dakika
  • Festival

Yarışma- Yeni Soluk 3
1. 
Filmin Adı: Moonlight People 
Yönetmen: Dmitri Frolov 
Ülke: Rusya 
Süre: 14’ 15’’ 
Yıl: 2019 
Sinopsis:  Ay ışığının aydınlattığı bir gecede iki genç erkek ve kız itiraflarını garip fanteziler içerisinde gerçekleştirirler ve aşkları olağan standartların ötesine geçer. Cinselliğin ve Hristiyanlığın inkarı üzerine oyunlar yapan ve 100 yıl önce ölen Vasili Romanov’un aynı isimli kitabından esinlenerek üretilen filme Alexander Scriabin’in “The Poem of Ecstasy” müziği eşlik ediyor. Sürreal görüntü estetiğinde, 1920’lerin doğrusal olmayan hikaye 
anlatım formlarını kullanan yönetmen, bu bağlamda diyalog kullanımından özellikle kaçınıyor. 
Two young men and two girls on a moonlit night confess to each other in their strange fantasies and loves that go beyond the usual standards.. The impetus to making the film was the book of the same name by the Russian religious philosopher Vasily Rozanov, who died 100 years ago. His treatise was devoted to the study of sexuality and its denial in Christianity. The film was made in the style of experimental films of the 1920s 
with a non-linear narration full of strange surrealistic images. He is black and white and devoid of dialogue.  
2. 
Filmin Adı: Mem 
 Yönetmen: Elena Muchnaya 
Ülke: Rusya 
Süre: 13’ 20’’ 
Yıl: 2018 
Sinopsis:  Bir anı… Artık erişemediğimiz bir anı… Ve bir anlam… Kavrayamadığımız ya da kavramamak için kendimizi 
reddettiğimiz bir anlam… İnanılmaz derecede kırılgan… Titizlikle ve batıl inançlarla depolanan… Bir şey… a memory.. a memory to which we don’t have an access.. a meaning.. a meaning that we cannot comprehend, or we deny ourselves to comprehend this meaning.. something incredibly fragile.. something that tremulously, superstitiously, stored.. 
3. 
Filmin Adı: Rendez-vous à la Mer (Deniz Kenarında Görüşürüz) 
Yönetmen: Maïté Baillieul 
Ülke: Belçika 
Süre: 15’ 
Yıl: 2018 
Sinopsis:  Meeting at the Seaside, baş karakteri Fritz'in ölüm süreci üzerine şiirsel bir kısa filmdir. Film bir düşünce, iç çekiş ve şiir olarak gelişir. 
Rendez-vous à la Mer (Meeting at the seaside) is a poetic short film about the dying process of Fritz. The film develops as a thought, a sigh, a poem. 
4. 
Filmin Adı: Tamed Gods: The Origin of Abundance 
Yönetmen: Andrés Bartos Amory 
Ülke: İspanya 
Süre: 12’ 33’’ 
Yıl: 2019 
Sinopsis:  Yarı koyun, yarı insan gizemli bir vaiz nadas bir ormanda uyanır. Bilinmez bir dürtü tarafından tahrik edilmişçe, sihirli bir ayin için nesneler toplar. Kapılar aralanır, dünyalar birbirine girer. 
An enigmatic preacher – half man, half sheep – awakens in a fallow forest. Driven by a hidden impulse, he collects and gathers elements for a magic rite. Doors open, worlds collide. 
5. 
Filmin Adı: Lupus 
Yönetmen: Gökhan İpekkan 
Ülke: Polonya 
Süre: 4’ 36’’ 
Yıl: 2018 
Sinopsis:  Bir zamanlar bir kadın, kendini, varoluşu ve ölümü üzerine bir yolculuğuna çıkartan vahşi bir yaratıkla karşılaşır.  
Once upon a time, a woman comes across with a wild creature. This creature takes her to a journey of her existence and death. 
 
 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü