Journey to a Mother’s Room

Yuvadan Uçmak

24 Mayıs 2019 Cuma
  • Sinema Burada Festivali

Yuvadan Uçmak (Journey to a Mother’s Room)

Tarih:
24 Mayıs Cuma  19:00
           26 Mayıs Pazar 11:30
 

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda,  Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

İspanya/Spanish, 2018, renkli/colour, 94’, DCP
Özgün Dili/Original Language: İspanyolca/Spanish
Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English
Yönetmen/Director: Celia Rico Clavellino

Leonor, evden ayrılmak ister ancak annesine söylemeye cesaret edemez. Estrella, kızının gitmesini istemez ama yanında da tutamaz. Anne ve kızı, paylaştıkları dünyanın temellerinden sarsılmaya başladığı hayatlarında yeni bir döneme girmek zorunda kalır. Bu, bütün anne-baba ve çocuk ilişkilerinde gerekli ancak her zaman kolay olmayan bir aşama ile ilgili samimi bir aile filmi. Çocuklar hep yuvadan uçar. Bu hayatın gerçeğidir ya da öyle söylerler. Ancak, başarısızlık ihtimalini göze almadan bu yolculuğa başlamanın da imkanı yoktur.

Leonor wants to leave home but she doesn’t dare tell her mother. Estrella doesn’t want her daughter to go, but she isn’t able to keep her by her side. Mother and daughter will have to face a new time in their lives in which the world they share is wavering. This is an intimate family film about a necessary –though not always easy– step that is part and parcel of any parent-child relationship. Children always leave the nest. It’s a fact of life, or so they say. And yet, there is no failsafe way to get started on this journey.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü