Zbuloni mijëra ngjarje dhe vende...
Kërkimet Popullore
Biletinial Sugjeron
   Biletinial Sugjeron
    Zbuloni qytetin tuaj #Ngjarje speciale për qytetin
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası "18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Özel Konseri"

    Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası "18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Özel Konseri"

    • Konser

    Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası

    • 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır.

    “18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA ÖZEL KONSERİ”

     

    CAN OKAN şef conductor

    FERYAL TÜRKOĞLU soprano soprano

    FERDA YETİŞER mezzo soprano

     

    LUDWIG VAN BEETHOVEN

    “Ah! Perfido”, Konser aryası, Op. 65

    GUSTAV MAHLER

    Rückert Şarkıları

    SERGEI RACHMANINOV

    Vokaliz, Op.34/14 (orkestra versiyonu)

    SERGEY RACHMANINOV

    Ölüler Adası,Senfonik Şiir Op.29

    Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, bu hafta, dünya savaş tarihine altın harflerle kazınan, bu destanın kahramanı Yarbay Mustafa Kemal'in askeri dehasıyla yalnız düşmanın değil, milletimizin makus talihinin de yenildiği Çanakkale Savaşı'nın 109 yıldönümünde "Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Özel Konseri"ni verecek. Şef Can Okan yönetiminde gerçekleştirilecek konserin solistleri Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçıları Feryal Türkoğlu(soprano) ve Ferda Yetişer(mezzo-soprano) kardeşler. Konser, 18 yüzyılın sonunda Alman besteci Ludwig van Beethoven tarafından soprano için bestelenen ve 14 dakikalık bir konser aryası olan "Ah! Perfido" ile başlayacak. Onu, Avusturyalı besteci Gustav Mahler'in başyapıtları arasında yer alan Rückert Şarkıları izleyecek. Şarkılar, bestecinin arkadaşı şair Friedrich Rückert'in, kaybettiği çocukları için yazdığı şiirler üzerine 1901-1902 yıllarında bestelenmiş. Konserin ikinci bölümünde ise 20 yüzyılın en büyük besteci ve piyanistlerinden Rus-Amerikalı besteci Sergey Rahmaninov'un söz içermeyen ancak şarkıcının seçtiği tek sesli harf kullanılarak söylenen, soprano Antonina Nezhdanova'ya ithaf ettiği "Vocaliz" adlı eserin orkestra versiyonu seslendirilecek. Konserin son eseri, yine Rahmaninov'dan: "Ölüler Adası" senfonik şiiri. İsviçreli sembolist ressam Arnold Böcklin'in 19 yüzyıl sonlarında çizdiği "Ölüler Adası" isimli tablodan yapılan basımlar, 20 yüzyıl başlarında Orta Avrupa'da çok popüler olarak birçok esere ve Rahmaninov'a da ilham kaynağı olmuş, besteci, tablonun adıyla bir senfonik şiir bestelemiştir.

     

    1.KATEGORİ : A BLOK

    2.KATEGORİ :B BLOK

    3.KATEGORİ : E-F-D BLOK

    4.KATEGORİ : H-K-C-J-G BLOK

    • Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

    • Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

    • Konser salonları , CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

    • Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

    • Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

    Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.