Zbuloni mijëra ngjarje dhe vende...
Kërkimet Popullore
Biletinial Sugjeron
   Biletinial Sugjeron
    Zbuloni qytetin tuaj #Ngjarje speciale për qytetin
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    • Deutsch
    • Français
    • Dansk
    Adam’s Lament

    Adam’s Lament

    • Konser

    Adam’s Lament 

    • 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

    Tõnu Kaljuste Şef

    Tallinn Chaber Orchestra

    Estonian Philharmonic Chamber Choir

    Estonya Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki 100 yıllık diplomatik ilişkiler ve dostluğu kutlamak amacıyla, Tõnu Kaljuste yönetimindeki Grammy ödüllü Estonya Filarmoni Oda Korosu ve Tallinn Oda Orkestrası'nı Türkiye'de seyirciyle buluşturuyoruz. Estonyalı besteci Arvo Pärt'ın başyapıtı “Adem'in Ağıtı” ve diğer Estonyalı bestecilerin eserlerinden seçkin bir seçki.

    Estonya Filarmoni Oda Korosu (EPCC), dünyanın her yerinde performans sergileyen, Estonya'nın en tanınmış müzik topluluklarından biridir. Koronun repertuvarı, Arvo Pärt, Veljo Tormis ve diğerleri gibi Estonyalı bestecilere özel olarak odaklanarak baroktan 21. yüzyıl müziğine kadar uzanıyor. Koronun iki Grammy Ödülü, 16 Grammy adaylığı, Gramophone Ödülü, Diapason d'Or, Prix Caecilia vb. ödülleri bulunmaktadır. BBC Music Magazine, EPCC'yi dünyanın en iyi 10 korosundan biri olarak adlandırmıştır.

    EPCC, Claudio Abbado, Richard Tognetti, Gustavo Dudamel, Londra Senfoni Orkestrası, Mahler Oda Orkestrası, Philip Glass Ensemble, Los Angeles Filarmoni gibi birçok seçkin şef ve orkestra ile işbirliği yapmıştır. Koro, prestijli festivallerin hoş bir konuğudur. BBC Proms, Festival d'Aix-en-Provence, Salzburg Festspiele ve Sidney Opera Binası, Wiener Konzerthaus, Hong Kong Belediye Binası, Hamburg'daki Elbphilharmonie, Washington'daki Kennedy Center, Carnegie Hall, Metropolitan Müzesi gibi mekanlar dahil ve New York'taki Lincoln Center, Los Angeles'taki Walt Disney Konser Salonu vb.

    Yaklaşık 80 albümden oluşan EPCC kayıtları, ECM, Virgin Classics, Carus, Harmonia Mundi, Ondine, BIS vb. gibi tanınmış plak şirketleri ile birlikte üretiliyor. EPCC, 1981 yılında Şef Şef Tõnu Kaljuste tarafından kuruldu.

    Tallinn Oda Orkestrası (TCO), 1993 yılında yine Tõnu Kaljuste tarafından kuruldu. Geçtiğimiz otuz yıl boyunca Estonya'nın imza orkestralarından biri haline geldi ve çok sayıda sahnede ve Avrupa'da ve dünyanın her yerindeki prestijli festivallerde hoş karşılanan bir konuk sanatçı haline geldi. TCO, sanatsal açıdan bütünleyici programları, stile duyarlı oyunu ve yorumlama ustalığıyla tanındı. Orkestranın zengin repertuarında Barok dönemden modern bestecilerin eserlerine kadar müzikler yer alıyor.

    TCO'nun Estonya Filarmoni Oda Korosu ile uzun süredir devam eden bir işbirliği vardır; ortak performanslar ve kayıtlar her iki taraf için de uluslararası ün ve tanınma kazanmıştır.

    TCO, 2013 yılında Estonya Müzik Konseyi'nin Yorum ve Yorum Ödülü'nü aldı. TCO, Arvo Pärt'ın 2014'te Grammy kazanan Adam's Lament adlı albümündeki sanatçılar arasında yer alıyor.
    1.KATEGORİ : A BLOK
    2.KATEGORİ :B BLOK
    3.KATEGORİ : E-F-D BLOK
    4.KATEGORİ : H-K-C-J-G BLOK

     

    • 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

    • Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

    • Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

    • Konser salonları , CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

    • Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

    • Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra,zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan  dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

    • CSO Ada Ankara konser/etkinlik saat, tarih, salon ve programlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

    Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.