Zbuloni mijëra ngjarje dhe vende...
Kërkimet Popullore
Biletinial Sugjeron
   Biletinial Sugjeron
    Zbuloni qytetin tuaj #Ngjarje speciale për qytetin
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    • Deutsch
    • Français
    • Dansk
    Budapeşte Festival Orkestrası & Ivan Fischer & Francesco Piemontesi

    Budapeşte Festival Orkestrası & Ivan Fischer & Francesco Piemontesi

    • Konser

    Budapeşte Festival Orkestrası & Ivan Fischer & Francesco Piemontesi Konseri 

    Gramophone dergisinin dünyanın en iyi 10 orkestrası arasında gösterdiği Budapeşte Festival Orkestrası ile Alman Klasik ve Romantik dönem repertuvarının önde gelen yorumcularından Francesco Piemontesi, Brahms’a adanmış bir konserle CSO Ada Ankara’da.

    Piemontesi’nin yorumunda ihtişam, dikkat çekici bir kavrayışla birleşiyor. Güçlü ve duyarlı bir Brahms icrası.
    – The Daily Telegraph

    Iván Fischer’ın [Brahms] yorumu gerçek bir mutluluk kaynağı: klasik stilde berrak dokular ve yine de sıcak Romantik bir ton.
    – Classic FM

    Klasik müziğin “üç büyük B’si” arasında, Bach ve Beethoven ile birlikte anılan Brahms’ın müziğindeki yapısal ve duygusal zenginliğin tadına doyasıya varmak için bu konserde en emin ellerde olduğunuzu rahatlıkla söyleyebiliriz.

    1881’deki dünya prömiyerinden bugüne popülerliğini koruyan 2. Piyano Konçertosu’nu seslendirecek Francesco Piemontesi, tekniğinin ve müzikal fikirlerinin berraklığıyla, ayrıntılara gösterdiği özenle dinleyicilerin olduğu gibi eleştirmenlerin de gözdesi. Dünyanın önde gelen tüm orkestralarına konuk olan piyanist, bu sezon resitallerinin yanı sıra New York Filarmoni, Danimarka Radyo Orkestrası, Finlandiya Radyo Senfoni, Barcelona Senfoni-Katalan Ulusal Orkestrası, Bremen Alman Oda Filarmoni, Bamberg Senfoni, NDR Elb Filarmoni, Tonhalle Orkestrası, Zürih Filarmoni, Salzburg Mozarteum ve Viyana Senfoni eşliğinde konserler veriyor; Dresden Filarmoni ile Avrupa turnesine, Lille Ulusal Orkestrası’yla Fransa turnesine çıkıyor.

    Piemontesi’nin geçen yıl birlikte bir İspanya turnesi gerçekleştirdiği Budapeşte Festival Orkestrası, konserde ayrıca Brahms’ın Çigan müziğinden etkilenerek yazdığı Macar Dansları ile 2. Senfoni’sini seslendirecek. Brahms’ın 2. Senfoni’si, genelindeki “güneşli” havasının yanında aydınlıktan karanlığa hızlı değişimlerle ve özellikle son bölümüyle bestecinin yaratıcılığının sınırsızlığını sergiliyor.

    Konseri, günümüzün en vizyoner şeflerinden, yeni konser formatları geliştirmiş ve senfoni orkestrasının yapısıyla işleyişinde reform yapmış Iván Fischer yönetiyor. Fischer, 1983’te Zoltán Kocsis ile birlikte kurduğu Budapeşte Festival Orkestrası, yorumlarındaki keskin gözlem, heyecan veren doğallık, nefes kesen virtüözite ve çekici ton paletiyle klasik müziğe taze bir soluk getiriyor. Topluluğun hem kayıtları hem turneleri dünya genelinde müzikseverlerin iple çektiği olaylar arasında yer alıyor.

    IVAN FISCHER şef 

    FRANCESCO PIEMONTESI piyano 

    KONSER PROGRAMI 

    Johannes Brahms

    Macar Dansı No. 10, Fa Majör

    Johannes Brahms

    Piyano Konçertosu No. 2, Si bemol Majör, op. 83

    ARA

    Johannes Brahms

    Macar Dansı No. 7, Fa Majör

    Johannes Brahms

    Senfoni No. 2, Re Majör, op. 73

    1.KATEGORİ : A BLOK
    2.KATEGORİ :B BLOK
    3.KATEGORİ : E-F-D BLOK
    4.KATEGORİ : H-K-C-J-G BLOK

    • Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

    • Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

    • Konser salonları , CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

    • Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

    • Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra,zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan  dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

    •CSO Ada Ankara konser/etkinlik saat, tarih, salon ve programlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

    Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.