Zbuloni mijëra ngjarje dhe vende...
Kërkimet Popullore
Biletinial Sugjeron
   Biletinial Sugjeron
    Zbuloni qytetin tuaj #Ngjarje speciale për qytetin
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    • Deutsch
    • Français
    • Dansk
    Çok Nota Samba Nükhet Ruacan | Leyla Diana Gücük ve Nazlı Toprak - Neşet Ruacan Trio

    Çok Nota Samba Nükhet Ruacan | Leyla Diana Gücük ve Nazlı Toprak - Neşet Ruacan Trio

    • Caz Festivali

    Çok Nota Samba Nükhet Ruacan | Leyla Diana Gücük ve Nazlı Toprak - Neşet Ruacan Trio feat. Sibel Köse | Nükhet Ruacan Anma Konseri - 8. Uluslararsı Bodrum Caz Festivali

    Çok Nota Samba Nükhet Ruacan | Leyla Diana Gücük ve Nazlı Toprak

    Yaş Sınırı: 7+

    Başlangıç saati: 20:00

    Çok Nota Samba: Nükhet Ruacan, dinletili söyleşili özel bir program. Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’ne ev sahipliği için teşekkür ederiz.

    Türkiye caz tarihinde iz bırakmış değerli isimleri anmayı ve genç nesillere tanıtmayı amaçlayan dinletili söyleşili program serisi Bodrum Caz Festivali’ne konuk oluyor. Leyla Diana Gücük ve Nazlı Toprak'ın hazırlayıp sunduğu programda, günümüz müzik sahnesinde birçok vokalistin yetişmesine katkıda bulunan genç yaşta hayata veda eden ünlü caz vokalisti Nükhet Ruacan anılacak. Sanatçının müzikal yaşamı, ailesinin görsel ve işitsel arşivinden seçilen özel materyallerle zenginleştirilerek sunulacak. Ayrıca usta caz gitaristi Neşet Ruacan, grubuyla birlikte vereceği konseri öncesinde kardeşi ile ilgili anılarını paylaşacak. Bir caz yıldızına saygı duruşunda bulunmak ve unutulmaz bir dinleti deneyimi yaşamak için bu özel programı kaçırmayın. 

    Nükhet Ruacan Hakkında: 14 Aralık 1951 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Nükhet Ruacan, caz dünyamızın ilk kuşak vokalistlerinden sonra gelen ve uzun yıllar sahnelerde adından söz ettiren önemli bir isim. Grafik okumak için başladığı eğitimine müzikle devam eden sanatçı, 1974-77 yıllarını İsveç’te geçirerek caz parçaları seslendirdi. 1978 yılında Ruacan albümünü çıkarttı. 1979-1982 yılları arasında A.B.D döneminden sonra Türkiye’ye dönerek çeşitli caz kulüplerinde ve festivallerde sahne aldı. Ünlü caz gitaristi kardeşi Neşet Ruacan’ın grubuyla birçok konserde sahne aldı. Nükhet Ruacan sadece iyi bir caz vokalisti değildi; aynı zamanda 10 yıl boyunca Bilgi Üniversitesi'nde vokal eğitmenliği yapmış ve bugünkü caz sahnelerinde yer alan birçok vokalistin yetişmesine katkı sağladı. 6 Mayıs 2007 tarihinde aramızdan ayrıldı.

    Programı Hazırlayan ve Sunanlar: Leyla Diana Gücük ve Nazlı Toprak

    Her ikisi de Açık Radyo’da caz program yapımcısı olan Leyla Diana Gücük ve Nazlı Toprak, birlikte çeşitli caz etkinliklerine imza atıyor. İkilinin gerçekleştirdiği caz projeleri arasında Açık Radyo’da “Ay’da Caz” ve “Dünyanın Cazı” radyo programları, Kuzguncuk HuginveMunin Kültür Sanat Platformu'nda müzik programları yöneticiliği, CRR'de Dünya Caz Günü kapsamında “Caz Yağmuru” konserleri ile “Yüzyılın CAZ Yüzleri” panelleri sayılabilir. 

    Leyla Diana Gücük, ayrıca 2012'den beri Cazkolik'te "Jazz, Müzik ve Kadın" radyo programını sunuyor. Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen Parklarda Caz organizasyonunun ilk dönem kurucularından. Aynı zamanda caz yazarı ve araştırmacısı olan Leyla Diana Gücük, PerformJazz projesi kapsamında fotoğrafçılık da yapıyor.  

    JoyJazz Radyo'da 2017'den beri "Avrupa Cazı" programını hazırlayıp sunan Nazlı Toprak da Cazkolik için röportajlar gerçekleştiriyor ve Yeni E aylık kültür sanat dergisinde caz üzerine yazılar kaleme alıyor. Profesyonel kariyerini pazarlama iletişim danışmanı olarak sürdürüyor.

    Daha fazla bilgi için: https://www.cazdernegi.org/festivals/bodrumcazfestivali

    *Bu proje, Kültür ve Turizm Bakanlığı katkıları ile hazırlanmıştır.

    “Many Notes Samba”: Nükhet Ruacan | Leyla Diana Gücük & Nazlı Toprak

    Age Limit: 7+

    Event Time: 20:00

    “Many Notes Samba”: Nükhet Ruacan - A unique program celebrating jazz and cherished memories of a late vocalist: Nükhet Ruacan. We would like to thank Dibeklihan Culture and Art Village for hosting this event.

    Join us on June 8th for a special program that honors and introduces the names who have made their mark on the history of jazz in Turkey to younger generations. The program, prepared and presented by Leyla Diana Gücük and Nazlı Toprak, will commemorate jazz vocalist Nükhet Ruacan, who has contributed to the training of many vocalists in today's music scene. You will experience the unique musical life of the artist, enriched with special materials selected from her family's visual and audio archives. Moreover, the veteran jazz guitarist Neşet Ruacan will share his memories of his sister before the concert with his band. Don't miss this opportunity to pay tribute to a jazz legend and enjoy an unforgettable musical experience.

    Program Prepared and Presented by: Leyla Diana Gücük and Nazlı Toprak

    Leyla Diana Gücük and Nazlı Toprak, both of whom are jazz program producers at Açık Radyo, have been organizing various jazz events together, including jazz radio programs on Açık Radio, program management at HuginveMunin Culture and Arts Platform, jazz concerts and panels at CRR as part of World Jazz Day. 

    Leyla Diana Gücük has been presenting the radio program "Jazz, Music and Women" on Cazkolik since 2012. She is one of the founders of the Jazz in the Parks events, organized by Kadıköy Municipality. Leyla Diana Gücük is also a jazz writer and researcher, and works as a photographer as part of the PerformJazz project.  

    Nazlı Toprak, who has been preparing and presenting the program "European Jazz" on JoyJazz Radio since 2017, conducts interviews for Cazkolik and writes articles on jazz for Yeni E monthly culture and arts magazine. She continues her professional career as a marketing communication consultant.

    *This project has been prepared with the contribution of the Ministry of Culture and Tourism.

    Neşet Ruacan Trio feat. Sibel Köse | Nükhet Ruacan Anma Konseri

    Başlangıç Saati: 21:00

    Sibel Köse                   v

    Neşet Ruacan             g

    Hakan Behlil               b

    Deniz Dündar              d

    Nükhet Ruacan anısına yapılacak konserde, Neşet Ruacan’a sahnede bir çok ustanın yanı sıra ünlü caz vokali Sibel Köse eşlik ediyor. Caz Derneği sahnelerini onurlandıran ustaların buluştuğu bu konsere tüm caz severleri davet ediyoruz. Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’ne ev sahipliği için teşekkür ederiz.

    1948 İstanbul doğumlu Neşet Ruacan, gitara 10 yaşında başladı. Klasik gitarın ardından 60'lı yaşlarında elektro gitara geçti. Caz gitara olan ilgisi kısa sürede kariyerini devraldı ve daha sonra İngiltere ve ABD'nin önde gelen okullarında caz teorisi okudu. Dünyanın dört bir yanından önemli sanatçılarla konserler verdi ve stüdyo gitaristi ve caz müzisyeni olarak yüzlerce kayıt yaptı. 1985 yılında TRT Big Band'e katıldı ve 1996'dan beri grubun baş şefliğini yaptığı kurumdan 2011 yılında emekli olarak müzik faaliyetlerini sürdürüyor.

    1955 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Deniz Dündar, çocukluk ve gençlik yıllarını Kalamış’ta geçirdi. 16 yaşındaki çoğu genç gibi müziğe Rock çalarak başladı. 1971 yılında kısa bir süre Türkiye’nin çok ünlü bir grubunda davul çaldı. 1977 yılından itibaren caz ile ilgilenmeye başladı. Uzun süre İngiltere’de hayatını sürdürdü. Orada da çeşitli gruplarla çaldı. Türkiye’ye döndükten sonra hem yabancı müzisyenlerle hem de önde gelen Türk müzisyenlerle COVID-19 salgınına kadar davul çalmaya devam etti. Pandemi ve kapanma dönemlerinde ekonomik, sosyal ve hatta psikolojik yönlerden fazlasıyla etkilendi, uzun süre çok sevdiği davulundan uzak kaldı. Müzisyenler arasında “Kaptan Swing” ve “Zillerin Efendisi” olarak anılan Dündar, süpürgelerle çalmasıyla da ünlüdür. Grup içinde çalarken müzisyenlerin birbirleriyle daimi iletişim içinde olmalarının gerektiğini düşünür. Aynı zamanda çok müzik dinlemesinin önemini de vurgular. 2024 yılında Caz Derneği tarafından Ömür Boyu Başarı Ödülü’ne layık görülmüştür.

    Hakan Behlil, İstanbul’da doğdu. Alman Lisesinde okuduğu yıllarda müzikle tanıştı. Okul orkestrasından profesyonele dönüşen “Dönüşüm” grubunda çaldı. 1970’li yıllarda iki aylık Romanya Bulgaristan turnesi ile ilk ciddi işini aldı. 1980 başlarında Paris’teki okul yıllarında “Gunsmoke” adlı raggae grubunda davul çaldı. Türkiye’ye döndükten sonra Okay Temiz ile turnelere çıktı. Emin Fındıkoğlu, Tuna Ötenel, Fatih Erkoç, Hasan Kocamaz, Levent Çoker, Şenova Ülker ve Murat Verdi ile “Euphony” adlı grubu kurdu. Türkiye’ye gelen birçok yabancı cazcı ile çaldı. Bunların arasında Chet Baker’ın özel bir yeri vardır. 40 yılı aşkın süredir diğer “ustalarla” sahnede olan; Brezilya ritmleri üzerine master yapan Hakan Behlil, SAMM’s bistro’da Emin Fındıkoğlu ve Meltem Ünel ile sahneye çıktı.

    Türkiye’nin önde gelen caz vokalistlerinden ve eğitmenlerinden Sibel Köse 1987 yılından bu yana Türkiye'de ve yurtdışında ikiliden büyük orkestralara uzanan farklı proje ve grupların solistliğini üstlenmekte ve önemli festival ve sanat etkinliklerinde yer almaktadır.

    Daha fazla bilgi için: https://www.cazdernegi.org/festivals/bodrumcazfestivali

    *Bu proje, Kültür ve Turizm Bakanlığı katkıları ile hazırlanmıştır.

    Neşet Ruacan Trio feat. Sibel Köse | Nükhet Ruacan Memorial Concert

    Event Time: 21:00

    Sibel Köse                   v

    Neşet Ruacan             g

    Hakan Behlil               b

    Deniz Dündar              d

    In the concert to be held in memory of Nükhet Ruacan, Neşet Ruacan will be accompanied on stage by many masters as well as the famous jazz vocalist Sibel Köse. We invite all jazz lovers to this concert where the masters who honored the Jazz Society stages will meet. We thank Dibeklihan Culture and Art Village for hosting us.

    Born in 1948, İstanbul, Neşet Ruacan started playing guitar at the age of 10. After playingclassical guitar, he switched to eliectric guitar in 60’s. His interest in jazz guitar soon tookover his career and later he studied jazz theory at leading schools in England and USA. He performed with major artists all around the worldand made hundreds of recordings as a studio guitarist and jazz musician. He joined the TRT big band in 1985 and since 1996 he is the principal conductor of the band. He continues his music activities after having retired in 2011.

    Deniz Dündar, born in Istanbul in 1955, spent his childhood and youth in Kalamış. Like many teenagers at the age of 16, he started playing music, beginning with Rock. In 1971, he briefly played the drums in a very famous Turkish band. From 1977 onwards, he became interested in jazz. He lived in England for a long time, where he played with various groups. After returning to Turkey, he continued to play the drums with both foreign and leading Turkish musicians until the COVID-19 pandemic. During the pandemic and lockdown periods, he was heavily affected economically, socially, and even psychologically, and stayed away from his beloved drums for a long time. Among musicians, Dündar is known as "Captain Swing" and "Master of Cymbals," and he is also famous for playing with brooms. He believes that musicians playing together in a group should maintain constant communication with each other. He also emphasizes the importance of listening to a lot of music. In 2024, he was honored with the Lifetime Achievement Award by the Jazz Society.

    Hakan Behlil was born in Istanbul. He became acquainted with music during his years at the German High School. He played in the "Transformation" band, which evolved from the school orchestra to a professional level. In the 1970s, he got his first serious gig with a two-month tour of Romania and Bulgaria. In the early 1980s, during his school years in Paris, he played drums in a reggae band called "Gunsmoke." After returning to Turkiye, he toured with Okay Temiz. He founded the band "Euphony" with Emin Fındıkoğlu, Tuna Ötenel, Fatih Erkoç, Hasan Kocamaz, Levent Çoker, Şenova Ülker, and Murat Verdi. He played with many foreign jazz musicians visiting Turkey, including Chet Baker, who holds a special place in his heart. With over 40 years of experience performing alongside other "masters" and mastering Brazilian rhythms, Hakan Behlil performed at SAMM's bistro with Emin Fındıkoğlu and Meltem Ünal.

    Sibel Köse is one of the prominent jazz vocalists and instructors of Türkiye. Since 1987, Sibel Köse takes part in different projects from duos to orchestras as a soloist and takes part in significant festivals and art activities. 

    *This project has been prepared with the contribution of the Ministry of Culture and Tourism.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.