Zbuloni mijëra ngjarje dhe vende...
Kërkimet Popullore
Biletinial Sugjeron
   Biletinial Sugjeron
    Zbuloni qytetin tuaj #Ngjarje speciale për qytetin
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    • Deutsch
    • Français
    • Dansk
    Gabor Farkas Piyano Resitali

    Gabor Farkas Piyano Resitali

    • Piyano Resitali

    Gabor Farkas Piyano Resitali

    Yaş Sınırı:
    7+

    Dünyanın en iyi Steinway sanatçısı Mersin'deki piyanosunu çalmaya geliyor!!!Türk Macar dostluğunun 100 yılı olması anısına ülkemizde düzenlenen 100 etkinlik arasında dünyaca ünlü Steinway sanatçısı Gabor Farkas Mersin'de bir resital ile Mersin Uluslararası Müzik Festivali etkinlikleri kapsamında 29 Mayıs 2024 20:00 de Mersin Kültür Merkezinde sanatseverler ile buluşacak.

    Gábor Farkas (1981. Ózd, Macaristan), Sándor Falvai ve Attila Némethy'nin yanında okuduktan sonra 2005 yılında Budapeşte'deki Liszt Ferenc Müzik Akademisi'nden mezun oldu. DLA çalışmalarını 2014 yılında Zoltán Kocsis ve Tamás Vásáry'nin mentorluğunda Alma Mater'de tamamladı. Aynı zamanda Lake Como Uluslararası Piyano Akademisi'nde Profesör William Grant Naboré'nin öğrencisiydi.

    İlk çıkışını 2016 yılında Carnegie Hall'da 2015 New York Konser Sanatçıları ve Ortakları Seçmeleri'nin galibi olarak yaptı.

    2009 yılında Weimar'da 6. Uluslararası Liszt Piyano Yarışmasını, ayrıca Seyirci Ödülünü ve Haydn Sonatının en iyi performansı ödülünü kazandı. 2003 yılında Macaristan Ulusal Radyosu Piyano Yarışması'nda birincilik ödülünü aldı ve 2000 yılında Baden bei Wien'de düzenlenen Bartók Béla Piyano Yarışması'nın birincisi oldu. 2000 yılında İsveç'te düzenlenen Uluslararası Greta Erikson Piyano Yarışması'nda ikincilik ödülüne, 1999 yılında ise Andor Földes Ulusal Piyano Yarışması'nda ikincilik ödülüne layık görüldü.

    Mart 2012'de Franz Liszt Ödülü'nü (sanatçılara verilen en yüksek Macaristan Devlet Ödülü) aldı. Mayıs 2009'da “Gundel Sanat Ödülü”nü, Kasım 2008'de ise “Prima Junior” ödülünü aldı; Mart 2008'de ise “Yılın En İyi Genç Sanatçısı” özel devlet ödülüne layık görüldü. Ekim 2015'te memleketi Ózd'in Fahri Vatandaşı oldu.

    Geçtiğimiz yıllarda Macaristan'ın konser salonlarında Carnegie Hall, Lincoln Center, Merkin Hall (New York), Teatro la Fenice (Venedik), BOZAR (Brüksel), Konzerthaus (Berlin), Auditorio Nacional de Música (Madrid), NCPA Konser Salonu (Pekin), Seul Sanat Merkezi (Seul), Oryantal Sanat Merkezi (Şangay) ve Bunka Kaikan (Tokyo).

    Classical Bridge Festival (New York), Spring Green Music Festival (Kanazawa), Sendai Classic Festival, Kirishima Music Festival, Budapeşte Bahar Festivali gibi prestijli uluslararası festivallere davet edildi; Uluslararası Piyano Forumu (Berlin), Schumann Festivali (Zwickau), Bach Festivali (Thüringen), Pélerinages-Kunstfest (Weimar), Musicathlon (Pekin), Piyano Festivali (Vilnius), Kaposfest, Gödöllő Kalesi'nde Ferenc Liszt Festivali, Macaristan, Festival Akademisi Budapeşte.

    Bugüne kadar Ádám Fischer, Olli Mustonen, Charles Dutoit, Philippe Bender, George Tchitchinadze, Olaf Henzold, Kobayashi Ken-Ichiro, Zoltán Kocsis ve Tamás Vásáry gibi dünyaca ünlü şeflerle çalıştı.

    "Liszt ile Bir Akşam" başlıklı ilk CD kaydı, Kasım 2008'de Warner Music tarafından yayımlandı ve Franz Liszt Uluslararası Topluluğu tarafından 2009 yılının en iyi Liszt kaydı olarak prestijli "Grand Prix" ödülünü kazandı. İkinci albümü, Zoltán Kocsis ve Macar Ulusal Filarmoni Orkestrası ile 2011 Liszt Yılının Resmi Açılış Konserinin canlı kaydıydı ve yine Temmuz 2011'de Warner Music tarafından yayınlandı. 2017'de Steinway & Sons, Liszt CD'sini Ocak, NYC'de yayınladı. , ABD ve Hungaroton Schumann Albümünü Mayıs ayında yayınladı ve Ferenc Farkas'ın Piyano Konçertino'sunun kaydı Haziran ayında Londra'daki Toccata Classics tarafından halka sunuldu. Brilliant Classics için de kayıtlar yaptı.

    Mart 2017'de, New York, Hamburg ve Budapeşte'deki Steinway Haus tarafından oybirliğiyle Steinway Sanatçısı olarak seçildi ve şirketi dünya çapında temsil etti ve şirket için daha fazla kayıt yapması istendi.

    Mayıs 2017'de prestijli üniversitenin en genç ve ilk Avrupalı Profesörü olarak Tokyo Müzik Koleji'nde tenor Profesörü görevine sahip olmaktan onur duydu. Aynı zamanda Tokyo'daki PTNA Uluslararası Piyano Yarışması'nda seçkin bir jüri üyesidir.

    2019'da 'Yılın Konseri' dalında Aoyama Müzik Ödülü'ne layık görüldü.

    Chopin Ballades ve Impromptus'tan oluşan son CD'si Mayıs 2019'da piyasaya sürüldü ve dünya çapındaki eleştirmenlerden büyük beğeni topladı; kayıt, diğerlerinin yanı sıra Fanfare Magazine ve Piano News Magazin tarafından 5 yıldızla derecelendirildi.

    Şu anda Budapeşte'deki Liszt Müzik Akademisi'nde Klavye Bölüm Başkanı ve Doktora Okulu Başkanı ve Japonya'daki Tokyo Müzik Koleji'nde Misafir Profesör olarak görev yapmaktadır.
     

    Konser Repertuvarı

    Domenico Scarlatti (1685-1757)

    Sonat, Mi Majör, K. 531

    Sonat, La Majör, K. 533

    Franz Schubert (1797–1828)

    Piyano Sonatı, No. 13, La majör, D.664

    F. Schubert v- F. Liszt (1811-1886)

    Soirées de Vienne, Vals Kapris, No. 7, S. 427

    Johann Strauss II (1825-1899) - Alfred Grünfeld (1852–1924)

    Soirées de Vienne

    Franz Liszt (1811–1886)

    Ave Maria / Die Glocken von Rome (Roma Çanları), Mi Majör, S. 182

    Valse-Impromptu, La Bemol Majör, S. 213

    Macar Rapsodisi No. 12, Do Diyez Minör, S. 244

    En Rêve (Rüyada), S. 207

    1 Mefisto Valsi, S. 514

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 48 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.