Zbuloni mijëra ngjarje dhe vende...
Kërkimet Popullore
Biletinial Sugjeron
   Biletinial Sugjeron
    Zbuloni qytetin tuaj #Ngjarje speciale për qytetin
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    • Deutsch
    • Français
    • Dansk
    Muzaffer Sarısözen'i Anma Konseri “Bizim Eller” - İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu

    Muzaffer Sarısözen'i Anma Konseri “Bizim Eller” - İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu

    • Konser

    Muzaffer Sarısözen'i Anma Konseri “Bizim Eller” 

    İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu

    Muzaffer Sarısözen, hayatını Türk Halk Müziğinin yaşatılması için feda etmiş bir kültür kahramanı…

    05 Kasım 1931 tarihinde A.Kutsi Tecer ile beraber Sivas Halk Şairleri Bayramı’nı gerçekleştiren Sarısözen, bütün hayatını Türk Halk Musikisinin temel yapı taşları olan türkü ve halk çalgılarını derlemeye vakfetmiş; 1937-1953 yılları arasında 10.000 civarında türkü ve 10 kadar halk çalgısı derlemiştir. 1940’ta Ankara radyosunda “Yurttan sesler Korosu” nu kurmuş ve yönetmiştir. 1953 yılında İzmir,1954 yılında İstanbul “Yurttan Sesler” topluluklarını kurarak tüm Anadoluya ses ve nefes olmuştur.

    13 Haziran 2024 AKM 20.00, Tiyatro Salonunda Muzaffer Sarısözen anısına konser verilecek olup,  konsere TRT Radyo sanatçılarından Hüsamettin Subaşı, Soner Özbilen, Kubilay Dökmetaş, Nursaç Doğanışık, Elvan Sevim’in haricinde Güzel Sanatlar Genel Müdür yardımcımız Enver Merallı, Sanatçılarımız Serkan Çağrı ve Züleyha Ortak solist olarak katılacaklardır. Konser Programı Sivaslılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı katkılarıyla gerçekleşecektir. Dr. Süleyman Şenel programa Onur Konuğu olarak katılacaktır. Konseri Şef Uğur KAYA yönetecektir.

    Solistler
    Hüsamettin Subaşı, Soner Özbilen, Kubilay Dökmetaş, Nursaç Doğanışık, Elvan Sevim, Enver Merallı, Serkan Çağrı, Züleyha Ortak

    AKM ETKİNLİK NOTLARI

    Bilet Bilgileri

    Etkinlik seansları bir ay önce aynı tarihte satışa açılmaktadır.

    ÜYELIK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan İPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.

    ÜYELIK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com  adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.

    Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.

    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

    Atatürk Kültür Merkezi tarafından iptali gerçekleştirilen etkinliklerimizde, gişeden alınan biletler için iade başvuru süresi iptal edilen tarihten itibaren 15 gündür. Bu süre içerisinde izleyicilerimizin AKM gişeye iade talebinde bulunmaları gerekmektedir.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

    Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur. Çocuk Sanat Merkezi atölyeleri için yaş grubu ayrıca belirtilmektedir.

    Mekân Kuralları

    Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez. Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.

    Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün, tütün ürünleri ve elektronik sigara kullanmak yasaktır.

    Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.